שידורים חיים
רה"מ נתניהו: "כל מי שמגיע לנבחרת האולימפית שלנו הוא בגדר אלוף ואלופה" צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
חדשות ראש הממשלה

רה"מ נתניהו: "כל מי שמגיע לנבחרת האולימפית שלנו הוא בגדר אלוף ואלופה"

17 אוגוסט 2016

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו, יחד עם שרת התרבות והספורט מירי רגב, נפגשו עם המדליסטים אורי ששון וירדן ג'רבי ועם משלחת הג'ודו הישראלית הכוללת את הספורטאים שגיא מוקי, גולן פולק, שירה ראשני וגילי כהן. השתתפו במפגש גם יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי, מאמני הנבחרות אורן סמדג'ה ושני הרשקו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו:

אנחנו מאוד שמחים לקבל אתכם בחזרה, מירי והנבחרת. כל מי שמגיע לנבחרת האולימפית שלנו הוא בגדר אלוף ואלופה. קודם כל צריך לזכור את זה. זה לא פשוט, זה להתקבל ליחידה מובחרת. ראינו את המאמץ ואת המסירות, את המאבק הזה, וזה דבר שהוא מעורר השראה לכולם, גם כשלא מצליחים אז יש המשך. אני אומר לכם, אפשר להפסיד בתחרות ולחזור, אני אומר לכם את זה מניסיון אישי. אפשר להפסיד ולחזור. כולכם אלופים, זה דבר ראשון. דבר שני, יש פה דורות - סמדג'ה הראשון, אחר כך פונטי, אחר כך סמדג'ה, ואחר כך אורי, וזה אומר שהענף הזה הוא ענף חזק ויש בו משהו מיוחד, אני חייב להגיד לכם.

המדינה שלנו, יש לה עוצמות גדולות מאוד, העוצמה החזקה ביותר זה מוח וכוח ביחד, וזה בדיוק ג'ודו - מוח וכוח. לא כוח לבד ומוח לבד, צריך שילוב, וזה שילוב גדול מאוד. ואני מוסיף לזה גם עוד דבר אחד חשוב - לב. מוח, כוח, לב. ואתם הוכחתם את כל הדברים הללו ואנחנו נתמוך בכם, גם בכם וגם בכלל בנבחרות האולימפיות שלנו, אנחנו יודעים שישראל עולה על המפה העולמית, והיא עולה גם על המפה העולמית בספורט, והספורט האולימפי בפרט, ואנחנו נתמוך גם באלה שהיו וגם באלה שיהיו כדי שיוכלו להגיע.


יש לי בקשה סופית אחת אחרונה: אורן, אתה לא פורש, עזוב את זה. אתה תרמת כאן תרומה אדירה ואנחנו צריכים אותך ואוהבים אותך, אנחנו אוהבים את כולכם. אנחנו התרגשנו גם משגיא, וגם מירדן מאוד, וגם ממך אורי.

undefined

עכשיו אני רוצה לספר לכם, קיבלתי אתמול מסר ממצרים, אמרו לי אחרי הניצחון המרשים שלך אורי, והושטת היד שלך שביטאה בעצם את עם ישראל, כי אנחנו הרי יודעים את האמת, ואמרו לי ממצרים: אני רוצה שתדע ראש הממשלה, שנשמעו קולות אחרים. ומה שחשוב שבפעם הראשונה מזה שנים נשמעו קולות אחרים ממצרים. אני חושב שזה דבר מאוד חשוב, זו נקודת ציון חשובה לא רק בספורט, במערכת היחסים שלנו שהיא לא רק ברמה של ממשלות אלא גם בציבור נשמעו קולות אחרים. והושטת היד שלך, אורי, לא נשארה ללא מענה. אולי שם, אבל לא בכל מקום. וזה שינוי, דבר גדול. יש לכם המון זכויות, עוד זכות שהצטרפה. הזכות הכי גדולה, אני אומר לכם, היא שלנו, כי אנחנו גאים בכם. אתם באמת ייצגתם את המיטב שיש במדינה שלנו. תודה רבה לכם.