שידורים חיים
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי הקהילה היהודית בבריטניה צילום: קובי גדעון, לע"מ
חדשות ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ראשי הקהילה היהודית בבריטניה

05 נובמבר 2017

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הבוקר עם הרב הראשי של בריטניה, הרב אפרים מירביס (Rabbi Ephraim Mirvis).

הרב מירביס ציין את עמידתו לצד ישראל ואת התמיכה במדינה ואמר, כי הוא תמיד מדגיש שהתקפה על הציונות היא למעשה התקפה על היהודים וכי הוא נלחם בתופעה זו.

רה"מ נתניהו הודה לרב מירביס על תמיכתו.

בהמשך נפגשו רה"מ נתניהו ורעייתו, יחד עם השרה מירי רגב, עם ראשי הקהילה היהודית בבריטניה.

רה"מ נתניהו:

אני מאוד שמח להיות איתכם יחד עם רעייתי שרה והמשלחת שלנו; השגריר שלנו, מארק רגב, שעושה עבודה מדהימה; מירי רגב, שרת התרבות והספורט שלנו, היא זאת שמארגנת חלק מהאירועים לציון בלפור בצד האחר של האוקיינוס, הצד שלנו, הים תיכוני, וגם אירועים לציון שחרור ארץ ישראל לפני מאה שנה בידי הצבא הבריטי יחד עם חטיבת הפרשים האוסטרלים הקלה ולוחמים ניו זילנדים.

אנשים שוכחים זאת, אבל אלה הם אירועים גדולים בהיסטוריה. בתוך יומיים, שלושה לפני מאה שנה היה את שחרור באר שבע והצהרת בלפור, והם קשורים במידה רבה אחד בשני.

כפי שאמרתי בארוחת הערב היוצאת מן הכלל, בה תרזה מיי נשאה נאום פשוט נפלא, אני חושב שההיסטוריה שלנו שזורה זו בזו, ההיסטוריה של בריטניה וישראל, והקהילה היהודית, מחיים וייצמן ואחרים, שזורה בהיסטוריה של הציונות.

אני מודה לכם על אותו גשר מתמשך בין בריטניה וישראל, בין הציונות ובריטניה.

נשיא ה- Board of Deputies of British Jews יונתן הרקוש (Jonathan Arkush) אמר בפתח הפגישה:

 בשם הקהילה היהודית של בריטניה, זה כבוד לקבל את פניכם בלונדון.

הקהילה שלנו היא קהילה חזקה. היא מהווה רק חצי אחוז מאוכלוסיית בריטניה, אבל יש לנו ביטחון גדול בעצמנו ובישראל. כל אחד ואחת מאיתנו סביב השולחן הזה פועלים לטובת הקהילה היהודית ומדינת ישראל, וכולנו כאן יכולים לומר רבות על מה שאנחנו עושים במדינה הזאת. כפי שראית באירוע בחמישי בערב, אנחנו יכולים לפעמים להניע חלק גדול מהממסד בדרך שאפילו חיים וייצמן יכול היה לעשות.

ברוך הבא, אנחנו שמחים מאוד שאתה כאן איתנו.