שידורים חיים
WELCOME TO ISRAEL צילום: יעקב סער, לע"מ
חדשות לע"מ

WELCOME TO ISRAEL

21 יולי 2016

יותר מ- 200 עולים מצרפת נחתו אתמול בנתב"ג בטיסה מיוחדת של הסוכנות היהודית שאורגנה בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה וקרן היסוד, קרוב למחציתם ילדים ובני נוער שיתחילו את שנת הלימודים הראשונה שלהם בישראל בתום חופשת הקיץ. עם נחיתתם התקבלו העולים בנתב"ג בטקס שנערך במעמד יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר ויו"ר קרן היסוד, מודי זנדברג.

על העולים בטיסה נמנים רופאים, רוקחים, רואי חשבון, מהנדסים, סטודנטים, גמלאים ועוד. בין העולים גם אווה לוי שעלתה ארצה עם שתי אחיותיה והוריה והופתעה בנתב"ג כשנקראה לבמה לחגוג ביחד עם כל העולים את יום הולדתה התשיעי.  

יו"ר הסוכנות היהודית בירך את העולים על הגעתם ארצה ואמר: "יש עתיד ענק ליהדות צרפת בישראל. כל אחד מכם עשה היום צעד ענק למען העתיד של הילדים שלו ולבניית עתידה של מדינת ישראל".

הקיץ יגיעו לישראל בסיוע הסוכנות היהודית למעלה מ- 5,000 עולים מכל רחבי העולם. רוב משמעותי של העולים ייקלט בעיר נתניה וכן בערים רעננה, ירושלים, תל אביב ואשדוד.

הקהילה היהודית של צרפת היא הגדולה באירופה, והיא מונה כחצי מיליון יהודים. החל משנת 2013 חל זינוק מרשים במספר העולים, ונרשמו שיאים של כל הזמנים בכמות העולים מצרפת. במענה לביקוש חסר התקדים, פיתחו משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית תכנית מיוחדת לעידוד העלייה ולסיוע בקליטת העולים בארץ. בין היתר כוללת התכנית ביצוע פעילויות להעמקת הזהות היהודית עבור צעירים, הגברת תכניות החשיפה לישראל ולעידוד עלייה, הסרת חסמים בתחומי התעסוקה ותגבור מערך השליחים.