שידורים חיים
8,000 דירות 'מחיר למשתכן' יבנו בהרצליה בנייה חדשה בקרוב, הרצליה. מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
חדשות לע"מ

8,000 דירות 'מחיר למשתכן' יבנו בהרצליה

19 ינואר 2016

במסגרת הסכם שנחתם יבנו הדירות בשלושה מתחמים בעיר המבוקשת. שר האוצר, כחלון: ימכרו לזוגות הצעירים בהנחות של מאות אלפי שקלים

אלפי דירות בלב אזורי הביקוש. נחתם הסכם לבניית 8,000 דירות במסגרת תוכנית 'מחיר למשתכן' בשלושה מתחמים חדשים בהרצליה.

על פי התוכנית שנחתם היום (ג'), במתחם גליל ים ייבנו כ-3,000 יחידות דיור, במתחם אפולוניה ייבנו כ-3,000 דירות ובקריית שחקים, מערבית לקניון שבעת הכוכבים, יבנו כ- 1,800 דירות.

במסגרת ההסכם תממן רשות מקרקעי ישראל הקמת שני מחלפים משמעותיים בכביש מספר 2, מחלף הרב-מכר ומחלף אפולוניה. בנוסף תממן הרשות את הרחבת רחוב ז'בוטינסקי, ותסייע ב-70 מיליון ש"ח במימון הקמת פארק מטרופולינים חדש. בקריית שחקים תממן הרשות כניסות ומעברים תת קרקעיים, כחלק מעלויות הפיתוח שיתוכננו בפרויקט.

עוד עולה מהסכם הגג שנחתם במעמד שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון וראש עיריית הרצליה משה פדלון, הקרקע לבניית כ-1700 יח"ד בגליל ים תשווק מיידית, כאשר מתוכן 340 דירות מיועדות לבני המקום. באפולוניה ייבנו כ- 3,000 דירות, מהן כ-300 מיועדות לדיור מוגן.

שר האוצר, משה כחלון ציין לאחר החתימה כי "בלי מהפיכת מחיר למשתכן והפסקת הספסור בקרקעות, הזוגות הצעירים לא היו יכולים אפילו לחלום על דירה בהרצליה" והוסיף כי הדירות בעיר "ימכרו לזוגות הצעירים בהנחות של מאות אלפי שקלים. הטיפול במשבר הדיור הוא דרך ארוכה אבל גם דרך ארוכה צריך להתחיל".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ציין כי ההסכם עתיד לחולל שינוי מהפכני בעיר ויביא לכך שתושבי העיר יזכו ליהנות מכמות גדולה של דירות "על מנת שנוכל להשאיר את בני הדור הצעיר בהרצליה שבה הם יפתחו את עתידם, וכמו כן ניתן פתרונות דיור גם למי שרוצים לשפר את מגוריהם וגם לבני הגיל השלישי".

מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון הוסיף כי הסכם הגג שנחתם בהרצליה "הוא עוד הסכם גג שנותן תנופה משמעותית לפרויקט מחיר למשתכן ולמילוי צרכי הציבור בתחום הדיור בלב אזורי הביקוש".