שידורים חיים
6 טיפים לטיול מוצלח בטבע צילום: עינת אנקר, לע"מ
חדשות לע"מ

6 טיפים לטיול מוצלח בטבע

03 אוקטובר 2017

לקראת חג הסוכות הקרב ובא וחול המועד הנלווה אליו רשות הטבע והגנים מציגה 6 טיפים לטיול מוצלח ומהנה. בתקופה זו רבבות מטיילים מנצלים את אווירת החג, החופש מהעבודה, מזג האוויר הנעים, כדי לטייל בשמורות הטבע והגנים הלאומים. בכדי שהטיול יהיה מוצלח וייזכר כחוויה חיובית עם טעם לעוד, מספר טיפים שריכזה רשות הטבע והגנים למטיילים בטבע:

undefined 

צילום: מארק ניימן, לע"מ

מכינים מראש- כדאי לתכנן את המסלול מראש ולהיות בקיאים בפרטיו כגון אורכו, משך הטיול, דרגת קושי ולאיזה סוג מטיילים הוא מותאם, בין אם משפחות וגיל ילדים מסוים ובין אם מטיילי אקסטרים. למידע על המסלולים ניתן להיעזר באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים , בתחנות המידע הפרוסות ברחבי הארץ באזורי הטיול הפופולריים וכו'.

נשארים על המסלול ,דוחים סיפוקים-  הישארו בשבילים המסומנים שתוכננו בקפידה ואל תתפתו לחרוג מהם גם אם נראה לכם שיש איזה מוקד עניין או נוף שכדאי לראות או לגלות. הדבר עלול לגרום לאיבוד הדרך, לפגיעה בטבע ולסיכון חייכם.

נערכים ומצטיידים - חשוב כמובן להצטייד במפת סימון שבילים מעודכנת, לקרוא את הנחיות השילוט המוצב בשטח בכניסה לשמורה ולהישמע להנחיות הפקחים בשטח.

מטיילים בשעות האור- מומלץ להתחיל את הטיול ברגל בשעות הבוקר המוקדמות ולסיימו טרם החשכה. ההליכה בשעות החשכה מסוכנת ואסורה בהחלט. אם איבדתם את דרככם והלילה קרב, הישארו בקרבת הציר המקורי וצרו קשר טלפוני לסיוע .בכל מקרה רצוי לקחת כמות מים מספקת בהתאם לאופי הטיול. בצפון מומלץ לשאת 3 ליטר מים לאדם ובדרום החם יותר מומלץ 5 ליטר לאדם. לצד זה, חשוב להיערך לציוד מתאים : לבוש מתאים ונוח לטיולים, נעלי הליכה, קרם הגנה, כיסוי ראש וגם טלפון נייד עם סוללה טעונה.

פלאפון, נייד, וואטסאפ- מעדכנים את מי שצריך בדבר הטיול: מומלץ לעדכן את הקרובים לכם בפרטי המסלול ולהשאיר הודעה בכתב באתרי הרשות או על חלון הרכב בה יפורטו פרטי המטייל, טלפון, המסלול המתוכנן, מספר משתתפים ולוח זמנים. הדבר קריטי ביותר במידה ותלכו לאיבוד או תתעכבו במסלול ושעת החשכה תתקרב.

שומרים על עצמנו אבל גם על הסביבה-  כמה פעמים יצאתם לטייל וגיליתם, כי אלו ששהו לפניכם לכלכו והשאירו פסולת בטבע? פסולת האדם, מעבר לכך שפוגעת בנוף ובצד האסתטי של הטבע, מסוכנת מאוד לבעלי החיים שעלולים להיחנק ממנה ומגבירה גם את הסכנה לשריפות. אל תאכילו את חיות הבר גם אם נראה לכם שזה מתבקש, מאחר והדבר עלול לשנות את התנהגותן ולפגוע בהן בסופו של דבר.

חג סוכות שמח ומהנה!

undefined

צילום: אוסף התצלומים הלאומי