שידורים חיים
14 כלבים במחסן חשוך צילום: ד"ר נירית צפורי-ברקי, משרד החקלאות
חדשות לע"מ

14 כלבים במחסן חשוך

18 נובמבר 2015


14 כלבים בוגרים וגורים נמצאו כשהם מוחזקים במחסן ללא אור ואוורור, לצרכי סחר והרבייה. בעלי המקום שזומן לחקירה טוען: הם לא שלי

בימים האחרונים התקבל דיווח אודות בית גידול המחזיק כלבים בתנאים קשים, במחסן בשטח הכלבייה של גליל ים, המהווים לכאורה עבירה על חוק צער בעלי חיים, ונחשבים התעללות חמורה עד כדי התאכזרות בכלבים. עם קבלת הדיווח, הוציא משרד החקלאות צו בית משפט לחיפוש במקום ותפיסת בעלי החיים בו בבית משפט השלום בחדרה.

"מדובר באירוע חמור במיוחד, בו הכלבים חסרי הישע סבלו מאוד. אני תקווה שלאור העובדות בשטח, המדברות בעד עצמן, יגזור בית המשפט על הנאשם עונש מרתיע וחמור מספיק, אשר יביא למיגור תופעות אלו בעתיד".

עם הגעת מפקחי המשרד למקום אתמול (א'), לא נראו הכלבים המדוברים בשטח, ובעל המקום טען כי איננו מחזיק בכלבים. לאחר בדיקה, נשמעו קולות מרוחקים של נביחות מתוך מחסן סגור, שם נמצאו 14 כלבים כשהם מוחזקים בתנאים קשים.

במחסן נמצאו גורים בני מספר שבועות ואימהותיהם, כשהם שוהים בכלובים בחושך ללא אוורור, חלונות או אור יום. הכלובים היו ללא כל תיעוד ומטונפים בשתן וצואה. רוב הכלבים, היו ללא שבבים, ללא חיסוני כלבת או כל תיעוד רפואי של רופא וטרינר, והוחזקו במקום למטרת הרבעה וסחר, חלקם מלוכלכים.

עם מציאתם, מפקחי המשרד העבירו את הכלבים למתקן מוגן לבדיקות רפואיות, ולאחר מכן יילקחו לטיפול ולשיקום. במקביל, בעל הכלבים, כטען כי הכלבים כלל לא שייכים לו, זומן לחקירה פלילית.

ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על פי חוק בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: מסרה היום כי "מדובר באירוע חמור במיוחד, בו הכלבים חסרי הישע סבלו מאוד. אני תקווה שלאור העובדות בשטח, המדברות בעד עצמן, יגזור בית המשפט על הנאשם עונש מרתיע וחמור מספיק, אשר יביא למיגור תופעות אלו בעתיד".

undefined

יעל ארקין, מנכ"ל תנו לחיות לחיות הוסיפה כי "שוב אנו רואים שקנייה של כלבים כרוכה בסבל רב עבור אותם כלבים. במקום לקנות תאמצו כלבים מהסגרים עירוניים ועמותות. חייבים להפסיק את התופעה הזאת של בתי גידול שמתנהלים הרחק מעינינו ובתנאים מזעזעים".