שידורים חיים
תקופת החגים: עליה משמעותית במספר הילדים הנפגעים מתאונות צילום: shutterstock
חדשות לע"מ

תקופת החגים: עליה משמעותית במספר הילדים הנפגעים מתאונות

25 ספטמבר 2017

שימרו על הילדים. מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה, כי מספר הילדים הנפגעים מתאונות בתקופת חגי תשרי גבוה מבשאר ימות השנה. על פי נתוני הארגון אירעו 837 מקרים של היפגעות משמעותיות של ילדים ובני נוער בתקופת חגי תשרי, בשנים 2010-2016, מתוכם 20 מקרים של תמותה. עוד עולה כי, ההיפגעות העיקרית בתקופת חגי תשרי היא תאונות דרכים.

אחוז הילדים שנפגעו בתאונות דרכים – 56% בתקופת חגי תשרי, גבוה משמעותית מאחוז הילדים הנפגעים במהלך כל ימות השנה מתאונה זו (32%). התפלגות הילדים הנפגעים לפי גיל בתקופת חגי תשרי: 34% מהנפגעים הם תינוקות ופעוטות בגילי 0-4, 26% הינם ילדים בגילי 5-9, 23% הינם ילדים בגילי 10-14 ו- 17% הינם בני נוער בגילי 15-17.התפלגות הנפגעים לפי מגדר בתקופת החגים, כ- 70% מהילדים הנפגעים הם בנים וכ- 30% בנות.

לדברי אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים: "לצערנו חלה עלייה במספר ההיפגעויות של הילדים בתקופת החגים. תקופות של חופש, בהן הילדים אינם במסגרות, הינן מסוכנות עבור הילדים, בבית ובמיוחד במרחב הציבורי ובכביש. את רוב התאונות ניתן למנוע! חשוב שהילדים וההורים יכירו ויישמעו לכללי הבטיחות.

אני קוראת להורים לפעול למען בטיחות ילידיהם בדרכים, לתרגל איתם חציית כבישים באופן בטוח ללא התעסקות עם הטלפון הסלולארי, להקפיד על חבישת קסדה בעת הרכיבה על האופנים, להשגיח באפן פעיל על ילדים צעירים - להיות איתם בקשר עין, להרחיק מאכלים ומשקאות חמים מילדים קטנים, לא להגיש לתינוקות ולפעוטות מאכלים שאינם מתאימים ליכולות הלעיסה והבליעה שלהם".