שידורים חיים
תל אביב בפסגת הקולינריה צילום: איליה מלניקוב
חדשות לע"מ

תל אביב בפסגת הקולינריה

05 יולי 2016

מגזין התיירות המוביל בארצות הברית Condé Nast Traveler, הכתיר את תל אביב-יפו לאחת מחמשת ערי הקולינריה הטובות בעולם, כאשר היא עומדת בשורה אחת עם ערים מובילות דוגמת לונדון, ריו דה ז'נרו, ונקובר, בואנוס איירס, סידני, סינגפור ועוד. העיר זכתה בתואר דומה כבר ב-2014 על פי מגזין Saveur כשהוכרזה לאחת מערי הקולינריה הטובות בעולם.

בתל אביב-יפו פועלים כ-3,400 בתי אוכל ומסעדות. כמו כן, השנה התקיים בעיר פסטיבל האוכל "תלאביב-"EAT במסגרתו התקבצו יחדיו כ-20 מסעדות ובתי אוכל בגן צ'ארלס קלור ואפשרו לאלפי מבקרים לטעום, לשתות וליהנות מחוויה קולינרית של עולם המסעדנות התל אביבי. 

תואר זה מצטרף לרשימה ארוכה של תארים מכובדים בהם זכתה העיר בדירוגים של מגזינים בין לאומיים, ביניהם: אחת מעשר ערי המסיבות הטובות בעולם על פי ה-Lonely Planet, יעד התיירות הגאה הטוב ביותר בעולם (מגזין Gaycities), אחת מעשר ערי החוף הטובות בעולם (National Geographic), אחת מחמש הערים היצירתיות בעולם (Globe and Mail), אחת מעשר ערי הגלישה הטובות בעולם (STAB), מקום ראשון בתחרות 'העיר החכמה' World Smart Cities Award (הכנס העולמי המוביל לערים חכמות בברצלונה) ועוד.

"נראה שהתל אביבים לא רק יצירתיים בהיי-טק, אלא מפגינים ידע רב ויכולות גם בבישול – ואין זה פלא שהעיר תל אביב-יפו זוכה בתארים מכובדים מסוג זה. הקולינריה התל אביבית המאופיינת במנעד טעמים, שגם אני חובב באופן אישי, הינה תוצר של הפסיפס האנושי-תרבותי בעיר המוליד כישרונות רבים שזוכים להצלחה בינלאומית", כך אמר ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.

רשימת דירוג הערים הזוכות: 1. קייפטאון, 2.דובאי, 3. הונג קונג, 4. בואנוס איירס, 5. ישראל, 6. גוסטביה, סן ברתלמי - קריביים , 7. טאיפיי- טאיוואן, 8. סינגפור, 9. שנחאי, 10. טוקיו 11. טורונטו, 12. סידני, 13. ריו דה ז'נרו, 14. ונקובר, 15. לונדון.