שידורים חיים
תדרוך מיוחד לעיתונות הזרה נוכח גל הטרור צילום: אריאל איתן
חדשות לע"מ

תדרוך מיוחד לעיתונות הזרה נוכח גל הטרור

14 אוקטובר 2015 מירי ליכטנבאום

"תקיפת אמא וילדים בסכין בכל מקום בעולם תכונה בתקשורת "טרור ברברי", רק בישראל זה לגיטימי" פנה השר שטייניץ לעיתונאים זרים בתדרוך מיוחד בלשכת העיתונות הממשלתית, וקרא להם "אל תתנו לזה יד"

על רקע גל הטרור הפוקד את ישראל, קיימו היום (ד') השר ד"ר יובל שטייניץ, מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד ודובר ראש הממשלה לתקשורת הערבית אופיר גנדלמן, תדרוך מיוחד לעיתונאים זרים בלשכת העיתונות הממשלתית.

שטייניץ ביקר בדבריו את העיתונות הזרה ואמר כי "כאשר מוסלמים פוגעים באזרחים בכל מקום בעולם, כשג'ון הג'יהאדיסט עורף ראשים, כשעיתונאים נרצחו בצרפת, כשערפו את ראשו על שוטר ברחובות לונדון, בפיגועים בבוסטון, בעיראק ובטורקיה, העיתונות מכנה את ההרג "מעשה ברברי של טרור", אך כאשר מוסלמים דוקרים ורוצחים אזרחים, נשים וילדים בישראל לפתע אין זה טרור, מדובר ב"זעם ותסכול", פה זה לגיטימי".

"להרוג יהודים מפני שהם יהודים אינו שונה מלהרוג נוצרים מפני שהם נוצרים. 2,000 שנה ללא מדינה סבלנו ממוסר כפול והפלייה, אל תתנו לזה" קרא שטייניץ לעיתונאים.

שטייניץ התייחס בנוסף להסתה של ראשי הרשות הפלסטינית, לחינוך ילדים לשנוא יהודים ולשאוף לרציחתם, וציין כי המצב מביא בפועל למעשי הרצח של צעירים. הוא גם דחה את הטענות חסרות הבסיס של הפלסטינים לניסיון ישראלי להפרת הסטטוס קוו בהר הבית: "אנחנו מגנים על אתרי כל הדתות, לא אנחנו הרסנו אתרי דת בעירק לאחרונה. לפי העלילות האלה כמעט מאה שנה אנחנו מנסים לפגוע בהר הבית, מפתיע שלא הצלחנו לעשות זאת לאחר כל כך הרבה זמן".

ד"ר גולד התייחס בדבריו להסתה העומדת מאחורי גל הטרור הנוכחי, והוסיף כי הרשות הפלסטינית מעודדת את גל הטרור על ידי הפצת שמועות שקריות וקריאות חוזרות ונשנות לאלימות ולהרג יהודים, אשר מגבירות את הלהבות ומחמירות את המצב הביטחוני.

גולד הפנה לאמירות שונות של אבו מאזן במסגרת גל הטרור הנוכחי, אחת מהן נאמרה על ידי אבו מאזן בטלוויזיה הפלסטינית, שם ציין יו"ר הרשות כי "אנחנו מברכים כל טיפת דם אשר נשפכה בירושלים. זהו דם טהור, דם נקי".

גולד הוסיף כי "כיום ההסתה מגיע בקלות דרך הרשתות החברתיות המעודדת ילדים לקחת סכין ולרצוח. הפתרון למצב חייב להיות דרך עצירת ההסתה". השר שטייניץ סיכם וציין כי "ישראל נוקטת בכל האמצעים הדרושים על מנת להחזיר את השקט והביטחון ליהודים ולערבים בישראל".

מסיבת העיתונאים התקיימה על רקע גל הטרור שפוקד את ערי ישראל ובמרכזן ירושלים, והחלטות הקבינט המדיני-ביטחוני בליל אמש.

שרי הקבינט וראש הממשלה הסמיכו את משטרת ישראל להטיל סגר או כתר על מוקדי חיכוך והסתה בירושלים על פי שיקולי הביטחון. בנוסף אישרו השרים כי לא תתאפשר בנייה מחודשת של בית מחבל שנהרס, כי יוחרם רכושם של מבצעי פיגועים, ותישלל תושבות הקבע שלהם.

בנוסף החליט הקבינט על הרחבת המבצעי של משטרת ישראל, על גיוס 300 מאבטחים נוספים לתחבורה הציבורית בירושלים בעלות 80 מליון ₪, על תגבור המשטרה בכוחות צה"ל בערים ובצירים.

נתניהו הנחה בנוסף לפרוס כוחות צה"ל במקומות רגישים על גדר הביטחון בטווח המידי, ולפעול להשלמת גדר הביטחון, לרבות הגדר בדרום הר חברון.

במסגרת גל טרור שפוקד את ערי ישראל, ובמרכזן ירושלים, נגבו חייהם של 7 נרצחים, ולמעלה מ-90 ישראלים נפצעו, כאשר רק אתמול נרצחו 3 בני אדם, ונפצעו 14 בארבעה פיגועים שונים.