שידורים חיים
שיפוץ נרחב לבסיסי צה"ל בגולן המקלחות במחנה יואב, לפני ואחרי. צילום: אהו"ב
חדשות לע"מ

שיפוץ נרחב לבסיסי צה"ל בגולן

04 נובמבר 2015

בעקבות ביקורת על מצבם הלקוי, החל משרד הביטחון בשיפוץ נרחב של מחנות האימונים ברמת הגולן: 10 מחנות גדולים יעברו שינוי משמעותי בהיקף של כ-60 מיליון ₪

שקט, בונים. אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, יחד עם פיקוד צפון, החל בימים אלה בפרויקט רחב היקף לשיפוץ מחנות האימונים של צה"ל ברמת הגולן. הפרויקט שצפוי להימשך כ-3 שנים, נאמד בכ-60 מיליון ₪.

ברמת הגולן 10 בסיסי אימונים גדולים, כל מחנה משמש מספר רב של יחידות, שמתאמנות בו באופן מחזורי. לאורך השנים בשל בעיות אחזקה קשות, התדרדרו התשתיות בבסיסים עד מאוד. נציב קבילות החיילים, אלוף (מיל.) יצחק בריק אף הקדיש למצבם הירוד של המחנות, פרק נרחב בדוח שפרסם בשנת 2014, וציין בין היתר כי "חדרים רבים אינם ראויים לשיכון חיילים".

בעקבות ממצאי הדוח החמורים, החל תכנון השיפוצים, שיצאו לאחרונה לדרך. 'מחנה יואב' הינו המחנה הראשון שעובר שיפוץ יסודי, שכולל החלפה של צנרת המים, בנייה מחדש של חדרי השירותים והמקלחות, התקנת מראות חדשות ועוד.

במסגרת הפרויקט ישופצו בכל שלב כמה מחנות במקביל, עד להשלמת השיפוץ במלואו. "החיילים שמשרתים במחנות הללו הם הילדים של כולנו, ומחובתה של מערכת הביטחון לדאוג להם לתנאי מחייה נאותים" ציין היום מנהל מחוז הצפון באגף ההנדסה והבינוי, יובל שרעבי שהוסיף כי במסגרת הפרויקט "הושקעה מחשבה רבה בשיפור תנאי המחיה של הלוחמים – החל בעיצוב וכלה באיכות הביצוע".