שידורים חיים
רה"מ ביקר את פצועת הפיגוע בשער שכם צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
חדשות לע"מ

רה"מ ביקר את פצועת הפיגוע בשער שכם

04 פברואר 2016

"התגובה והתושייה שלכם מנעה אסון עצום" אמר ראש הממשלה ללוחמת מג"ב שחברתה נרצחה ולחייל שנפצע בפיגוע בבית אל. "אנחנו כאן כדי להגן על האזרחים. לאור העובדה הזאת פעלה הדר" השיבה הלוחמת. שר הפנים שלל את זכויות אבי המחבל שביצע את הפיגוע בגן שמואל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בבית החולים הדסה הר הצופים את לוחמת מג"ב שנפצעה בפיגוע בשער שכם אתמול (ד') ובו נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן ז"ל, כשהן מונעות בגופן פיגוע חמור הרבה יותר.

בנוסף ביקר נתניהו את חייל צה"ל שנפצע בפיגוע בבית-אל לפני מספר ימים. "התגובה והתושייה שלכם מנעה אסון עצום. כל עם ישראל מחבק אתכם ומקווה שתחלימו מהר" אמר נתניהו לשניים.

רווית, לוחמת מג"ב שנפצעה אמש סיפרה לראש הממשלה את השתלשלות האירוע ציינה כי הדר הצילה את חייה והוסיפה: "אנחנו כאן כדי להגן על האזרחים. בשביל זה התגייסנו ולשם כך אנחנו כאן. אין לי ספק שהדר ידעה זאת ולאור העובדה הזאת היא פעלה".

לאחר הביקור אמר ראש הממשלה כי "רווית פעלה בגבורה ותושייה, ביחד עם חברותיה. יחד עם מפקד הכוח הם מנעו אסון גדול מאוד. אני התרשמתי מהאומץ שלה, מהעמידה שלה, מהאיתנות שלה ושל משפחתה, וכמובן כולנו כואבים את מותה של הדר כהן, גיבורה ממשית. כולנו מחבקים את משפחתה".

undefined
 ראש הממשלה ולוחמת מג"ב בבית החולים (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

"אנחנו במאמץ גדול מאוד נגד הטרור. קבטיה מכותרת, צה"ל מבצע שם ביחד עם השב"כ מעצרים נרחבים, שללנו הרבה מאוד היתרי עבודה בישראל, והיועץ המשפטי לממשלה הודיע לי אתמול שהוא הוסיף מספר בתים של מחבלים להריסה ולאטימה, וזה רק חלק מהמאמצים שלנו על מנת להילחם בטרור הזה, ואנחנו נוכל לו" הוסיף נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף וציין כי מדובר במאבק ממושך שיקח זמן: "הטרור האיסלאמי שוטף את כל העולם ומסית מיליונים במדינות רבות מג'קרטה ועד אפריקה בואכה קליפורניה. אנחנו בתוך הקלחת הזאת, זה לא פוסח עלינו, אבל אנחנו נלחמים בו בעוצמה רבה ונמשיך לעשות זאת".

במקביל שר  הפנים, אריה דרעי, חתם היום על אי הארכת תושבותו של ראיד זיוד, אביו של המחבל עלאא ראיד אחמד זיוד אשר ביצע את הפיגוע בגן שמואל בחודש אוקטובר האחרון, דרס שני חיילים ודקר שני אזרחים, ביניהם נערה בת 15.

האב, תושב הרשות הפלשתינאית שנישא לישראלית ומתוקף איחוד המשפחות קיבל מעמד של תושב ארעי, מקבל במסגרת מעמדו את כלל הזכויות הסוציאליות והרפואיות מהמוסדות בישראל.

כעת, בעקבות החלטת דרעי ובהמלצת גורמי הביטחון הוחלט כי עקב מכלול הנסיבות, לרבות העובדה שהפר את התחייבויותיו ויצר קשר עם בני משפחה ברשות הפלשתינאית שהינם פעילי טרור, לא תוארך תושבותו הארעית. משמעות ההחלטה בטווח המידי היא ביטול כלל זכויותיו בישראל.

"אי הארכת התושבות לאב נועדה לגרום למחבלים להבין שלמעשיהם יהיו השלכות קשות גם על בני משפחותיהם. מעתה, כל מי שיוצא לבצע פיגוע ולרצוח ישראלים, יידע שיהי לכך מחיר כבד" ציין דרעי.