שידורים חיים
קושיות קולינריות לקראת הפסח צילום: pexels.com
חדשות לע"מ

קושיות קולינריות לקראת הפסח

09 אפריל 2017

כמה ביצים צרכנו השנה? איזו מדינה התמקמה במקום הראשון ונחשבת ל"שיאנית צרכנית הביצים"? ומי "יתפוס" את במת השולחן בחג הפסח, האם דג האמנון או הפורל? לקראת חג הפסח, משרד החקלאות ופיתוח הכפר חושף את כל הנתונים אודות ענפי הבשר, הדגים והביצים. 

מנתוני אגף הדיג שבמשרד החקלאות עולה, כי במהלך השנה האחרונה, הישראלים צרכו כ- 93,000 טון דגים. הישראלי הממוצע מעדיף בעיקר את דגי אמנון, במקום השני הסלמון, במקום השלישי נמצאים דגי הקרפיון והדניס, במקום הרביעי התמקם הבורי ואת המקום החמישי תפס הכסיף, במקום השישי נמצא הפורל. עוד עולה, כי צריכת דגי הקרפיון הפופולאריים בחג מוכפלת פי שתיים בתקופה זו.

בענף הביצים, המצב קצת שונה. נתוני משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומועצת הלול מראים שהישראלי צורך מידי שנה כ- 240 ביצים, ובחודש כ- 20 ביצים בממוצע. לעומת זאת, לקראת החג, עולה צריכתו לכ- 220 ביצים. ככלל, הישראלים מעדיפים לצרוך ביצים "רגילות" וגדולות 98% מהצריכה היא של ביצים "רגילות", בעוד ש- 3% מצריכת הביצים בישראל היא של ביצים "מיוחדות": ביצי חופש, ביצי אומגה 3 וביצים אורגניות.

ומה באשר לצריכתנו ביחס לעולם? ישראל נמצאת במקום הרביעי בעולם, אחרי יפן, הנחשבת ל"שיאנית הצריכה" עם צריכה של כ- 350 ביצים לנפש, ולאחריה צרפת וארה"ב.

בענף הבשר, הישראלי הממוצע צורך בשנה כ- 16 ק"ג בשר בקר, טרי וקפוא, לנפש. לקראת חג הפסח, נצפית עלייה בביקוש ובצריכה בכ-30% בהשוואה לממוצע כמות הבשר הנמכרת הרשתות השיווק ב"ימים רגילים". וביחס לנצרך בעולם, בעוד שהישראלי הממוצע צורך כ- 16 ק"ג בשר בקר, ממוצע הצריכה לנפש במדינות ה- OECD עומד על 14 ק"ג לנפש, והצריכה העולמית עומדת על 6 ק"ג לנפש בלבד.

בבואכם לקנות בשר קפוא, חשוב לדעת שמשרד החקלאות ממליץ לבדוק את תאריך הייצור, תוקף ואת פרטי היצרן והיבואן, וכן ממליץ לבדוק שתכולת האריזה מציינת 100% בשר בקר. כל ציון אחר כמו "מוצרי בשר" או חומרים נוספים מעידים על עיבוד הבשר ועל איכות נמוכה יותר.