שידורים חיים
קורס דוברים: הדור הבא - יצא לדרך מירי ליכטנבאום
חדשות לע"מ

קורס דוברים: הדור הבא - יצא לדרך

30 אפריל 2015

אתמול יצא לדרך קורס דוברים: "הדור הבא" המיועד לדוברי המגזר הציבורי. הקורס נפתח על ידי לשכת העיתונות הממשלתית לאור הביקוש הרב לפתיחת מחזור נוסף. בתכנית, הרצאות ממיטב מומחי התקשורת, העיתונות והניו-מדיה בישראל.
לאור הצלחתו של מחזור הלימודים הראשון לדוברי משרדי הממשלה, נענתה לשכת העיתונות הממשלתית בשיתוף פעולה עם אגף ההדרכה בנציבות שירות המדינה, לביקוש הרב והחליטה לפתוח את קורס הדוברים- הדור הבא.
במפגש הראשון זכו הדוברים להרצאה מרתקת מפי איתי אנגל, אשר התייחס לאופן לחשיבות הסיקור העיתונאי בשטח, גם במחיר של סכנת חיים, על מנת להביא את האמת על המתרחש בעולם לציבור. נציב שירות המדינה מר משה דיין בירך את הדוברים על השתתפותם וכן בירך את היוזמה של לשכת העיתונות הממשלתית אשר עמלה רבות על הפקת קורס זה.
מחזור הלימודים החדש שם דגש ייחודי על הממשק ההולך ומתהדק בין התקשורת המסורתית לעולם הניו- מדיה. זו הפעם הראשונה שתחת קורת גג אחת מתכנסים בכירי התקשורת הישראלית לצד מומחי אינטרנט, ניו מדיה ורשתות חברתיות לטובת הכשרה ממשלתית. משתתפי הקורס יזכו לרכוש גם כלים יישומיים להתאמת עבודתם לעולם הניו מדיה ההולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות.
בהמשך הקורס צפויים להשתתף בין היתר: אילנה דיין, חיים יבין וסיון רהב- מאיר. את התכנית הייחודית יחתום פאנל מיוחד לזכרו של אחד מפורצי הדרך במאבק למען פלורליזם בשיח התקשורתי, השר אורי אורבך ז"ל, וישתתפו בו מנחי התכנית המילה האחרונה בגל"צ: עירית לינור וג'קי לוי וכן העורך הראשי של העיתון "מקור ראשון" חגי סגל.
מנהל לע"מ, ניצן חן ציין כי: "מדובר בהזדמנות חד פעמית להכשרה איכותית וייחודית של הסגל המקצועי בעולם הדוברות הממשלתית. הכשרה מסוג זה, הינה קריטית בימינו, והיא זו שתעשה את ההבדל בדור הבא של עולם הדוברות. יישום ושילוב עולם התקשורת המסורתית ועולם הניו המדיה יביא למיקסום עבודת הדובר, לשקיפות ולהנגשת עבודת משרדי הממשלה לכלל הציבור ובכל המדיות, כמצופה מהדוברים בישראל של שנת 2015".

צפו באיתי אנגל מתייחס לפגיעה בחיי עיתונאים באזורי לחימה: