שידורים חיים
צביקה פיק: מבט על המאסטרו צילום: גברא מנדיל זיל. סטודיו גברא
חדשות לע"מ

צביקה פיק: מבט על המאסטרו

24 יולי 2017

העיר חולון תפתח בחודש ספטמבר הקרוב בפעם התשיעית את העונה הישראלית לעיצוב ואמנות בגלריות העירוניות בעיר. בשנה שעברה היתה זו עפרה חזה, ובספטמבר הקרוב יהיה זה  אייקון הפופ הישראלי ,צביקה פיק. פיק אשר פרץ לתודעת הקהל הישראלי בתחילת שנות השבעים כשנבחר לככב בתפקיד הראשי כשחקן וזמר במחזמר "שיער", נחשב לתופעה תרבותית יוצאת דופן ומעוררת השראה.

הוא זכה בעשרות פרסים כולל כינור דוד והושפע מתרבות הגלאם, הרוק והניו וויב בפופ הבינלאומי בשנות ה- 70 וה- 80, הפך לאייקון תרבותי שסלל את הדרך לאמנים המעזים לשבור גבולות מגדרים. במשך כל הקריירה זעזע פיק את התרבות הישראלית בשלל תלבושות צבעוניות, מלודיות מורכבות, שפת גוף חושנית וסיבובי הופעות שזוכים להצלחה מסחרית מרשימה.

התערוכה "מעלה, מעלה! צביקה פיק: התערוכה", מציגה מבט חדשני מעניין על פיק – עשייתו האמנותית, המוזיקלית והאופנה החדשה שהוא בישר וכן על האופן שבו הוא אתגר את הגבריות הישראלית, "הכוכבות" ופולחן הסלבריטאיות והערצה. בתערוכה יוצגו פריטים אישים של פיק מאוספו הפרטי בהם: תלבושות, צילומים משפחתיים, תקליטים, פרסים ועוד . כמו כן, יוצגו גם עבודות של מעצבים ואמנים עכשוויים המתייחסות לדמותו האייקונית של פיק והשפעתו על התרבות הישראלית בהם: ורדי כהנא, קרן שפילשר, בן לם, צחי נבו, רועי פלנט, כפיר מהצרי, שולה קובו, מולה עשת איתן טל, יוסי מדר, שמואל יערי ואחרים.

אוצרי התערוכה : רפי וזאנה ד"ר גיא מורג צפלביץ' ,גלריית החווה 11.9.17- 2.12.17

 

undefined

צילום: איתן טל