שידורים חיים
עפרה חזה: התערוכה צילום: בן לם, אוסף פרטי יאיר חזה
חדשות לע"מ

עפרה חזה: התערוכה

10 אוגוסט 2016

 

16 שנים לאחר מותה של הזמרת/אייקון התרבות עפרה חזה, העיר חולון תפתח את העונה הישראלית השמינית לעיצוב עם: 

 

 התערוכה "גלבי"

העיר חולון תפתח בחודש ספטמבר הקרוב בפעם השמינית את העונה הישראלית לעיצוב בגלריות העירוניות בעיר. במוצ"ש 24/9 בשעה 19:30 ייפתחו במקביל בעיר ארבע תערוכות עיצוב חדשות, כשהמרכזית שבהן היא "גלבי". עפרה חזה: התערוכה , המתחקה אחר דמותה של הזמרת פורצת הדרך עפרה חזה, שהלכה לעולמה לפני 16 שנים.

עפרה חזה, הייתה אחת מהדמויות החשובות והבולטות בזמר הישראלי של שנות השמונים והתשעים ובין הזמרות הישראליות הבודדות שפיתחו קריירה בינלאומית מצליחה וחובקת עולם.

"גלבי", עפרה חזה: התערוכה מבקשת להתחקות אחר דמותה והקריירה הענפה של מי ששיריה היו ללהיטים גדולים והפכו במהלך השנים לנכסי צאן ברזל של התרבות העברית. מי שבתחילת דרכה שרה את "שיר הפרחה" שנכתב על ידי אסי דיין וצביקה פיק שנתפש כפרובוקטיבי וזול, זכתה להצלחה מטאורית ובעלת מקום של כבוד בתרבות הישראלית כאמנית פורצת דרך היוצרת שפה חדשה, מכתיבת אופנה ובעלת ייחודית ומקוריות.

בתערוכה יוצגו עשרות פריטים אישיים של חזה מהאוסף של יאיר חזה, אחיה, ושל אחייניתה בהם: תכשיטים, שמלות, צילומים משפחתיים, תקליטים ועוד. בנוסף, יוצגו פריטים מהאוסף הפרטי של בן ציון דוד, צורף בעל שם עולמי דור שמיני למשפחת צורפים מתימן אשר יציג את התכשיטים שעיצב עבור עפרה חזה ואותם היא ענדה במהלך הופעותיה וצילומיה.

כמו כן, בתערוכה יציגו כשלושים מעצבים ואמנים מובילים עבודות המתייחסות לדמותה האייקונית של חזה והשפעתה על התרבות הישראלית.

בין המעצבים המשתתפים: אוהד בנית, איתי גואטה, איתי מינץ, אנה לוקשבסקי, בן לם, גרגורי לרין, זואי גרינדאה, יובל ישראלי, יוחאי מטוס, יעל בלבן, יעל קיילה שגיא, יקי הלפרין, כפיר מהצרי, לוסי דוד וויוי בלאיש, מרב סודאי, נימה קטלב, עומר פולק, עמיר מרק, ענבל רביב, פוגי נעים, פיו פיו, פייר קליינהאוז, קרן שפילשר, רוני לנדה, שחר אבנט, תמר דברת.

הכניסה ללא תשלום!

גלריית המשכן בית מאירוב, יוזם התערוכה: רפי וזאנה

אוצר: ד"ר גיא מורג צפלביץ'

 

24/9/16 – 3/12/16