שידורים חיים
עיריית תל אביב-יפו תחל באכיפת רכיבה לא חוקית באופניים צילום: מילנר משה, לע"מ
חדשות לע"מ

עיריית תל אביב-יפו תחל באכיפת רכיבה לא חוקית באופניים

05 ספטמבר 2017

רוכבי אופניים היזהרו. השבוע תחל עיריית תל אביב-יפו באכיפת חוק ארצי על כלי הרכב הדו- גלגליים. מטרת האכיפה לשמור על הולכי הרגל מפני פגיעות רבות מכלי רכב שונים הנוסעים על המדרכות ובראשם האופניים החשמליים. תחילה תבוצע האכיפה באמצעות רישום אזהרות בלבד. 

במסגרת החוק שאושר תבוצע אכיפה במדרכה, בשביל אופניים, בנתיב שסומן כשביל אופניים, באזור שהנסיעה בו הוגבלה למהירות מירבית של 30 קמ"ש (אזור מיתון תנועה), בשביל המיועד להולכי רגל וסומן בתמרור וכן במעברי חצייה. על פי התקנות שאושרו בכנסת ישנם כללים המיועדים לרכיבה על אופניים וזהו גם הבסיס לאכיפה.

מקצת הדגשים על פי הכללים: בנושא הקורקינט האופניים החשמליים, חל איסור מוחלט לרכב על מדרכות, אך מותרת הרכיבה בשבילי האופניים. בהתאם לחוק מותר לרכב באופניים וקורקינט חשמלי מגיל 16 ומעלה. על פי החוק, מותר להרכיב ילד שטרם מלאו לו 8 שנים על אופניים המצוידים במושב נפרד המבטיח את שלום הילד המורכב עליהם. גיל המרכיב באופניים יהיה מעל 14 שנים. בנוסף, אסורה בהחלט נסיעה במדרכה, מותרת חצייתה בלבד, למטרת כניסה ויציאה מחצרות.

 סכומי הקנס שיינתנו הינם: איסור שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה (איסור אחיזה, קריאת SMS) – 1,000 ₪.   איסור על שימושים במדרכות, שבילי אופניים, מעברי חצייה וכו' ברכיבה על ידי מי שהכביש או השביל לא יועדו לו, קנסות בדרגות משתנות בטווח 100 ₪ - 250 ש"ח, (משתמשי הדרך בהתאם לחוק: רוכבי אופניים חשמליים ורגילים, קורקינט חשמלי, אופנועים והולכי רגל).  איסור גרימת הפרעה לתנועת עוברי דרך במדרכה – 250 ₪. איסור הליכת הולכי רגל על נתיב המיועד לרכיבת אופניים- 500 ₪. עבירות הרכבה אסורות לרוכבים, קנסות בדרגות משתנות בטווח 100 ₪ - 250 ₪. איסור שימוש באוזניות לרוכב במדרכה- 250 ₪.

נסיעה בטוחה!