שידורים חיים
עובדי לשכת העיתונות הממשלתית בסיור במעבר ארז משה אסרף
חדשות לע"מ

עובדי לשכת העיתונות הממשלתית בסיור במעבר ארז

23 אוקטובר 2014 משה אסרף, לע"מ

עובדי לשכת העיתונות הממשלתית, יצאו היום לסיור מקצועי במעבר ארז כחלק מתהליך הפקת לקחים ושיפור השירות לעיתונאי בעקבות מבצע צוק איתן.

מעבר ארז הינו המעבר היחידי למבקשים לעבור מישראל לרצועת עזה ובחזרה. בנוסף למעבר ארז, קיים גם מעבר כרם שלום המיועד לסחורות. בעת מבצע צוק איתן, כאשר מעבר כרם שלום נסגר משיקולים ביטחוניים, עברו סחורות לרצועת עזה גם דרך מעבר ארז, על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בסיוע ההומניטרי שהועבר לרצועת עזה גם תחת אש.

במעבר ארז, המנוהל ע"י רשות המעברים של משרד הביטחון, נפגשו עובדי לע"מ עם מנהל המעבר מר שלמה צאבן אשר נתן להם סקירה מרתקת על היסטורית המעבר, נהלי העבודה ותהליכי הבידוק המתבצעים בו.

מר שלמה צאבן סיפר לעובדי לע"מ שבמהלך מבצע צוק איתן, מעבר לעשרות אמבולנסים ומאות חולים אשר עברו במעבר מטעמים הומניטריים, נרשמו במעבר ארז גם כ-3,000 כניסות ויציאות של עיתונאים זרים אשר הגיעו לסקר את המבצע.

בהמשך סיירו עובדי לע"מ בטרמינל והתרשמו מן האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים, המיגון והציוד החדיש בו מציוד מעבר ארז.

עובדי לע"מ נפגשו בהמשך הסיור עם סג"מ עדינה חורש נציגת מת"ק במעבר ארז ודנו איתה בדרכים לשפר את השירות לעיתונאים העוברים במעבר בשגרה ובחירום.

בסיום הסיור שמעו עובדי לע"מ מפי אלי טובול ממונה המעבר מטעם רשות האוכלוסין וההגירה על נהלי הרשות החדשים ודגשים לבדיקת מסמכי העיתונאים הזרים המגיעים לארץ ואשר מעוניינים לקבל תעודת לע"מ המאפשרת להם מעבר לרצועת עזה.

הסיור במעבר ארז היה סיור ראשון מתוך סדרת סיורים המתוכננת במעברי הגבול השונים במטרה לשפר ולייעל את השירות הניתן לעיתונאים הזרים המגיעים לישראל.