שידורים חיים
סמס תזכורת לחידוש הדרכון אחד הדרכונים הראשונים שהונפקו בישראל, 1952. צילום: לע"מ
חדשות לע"מ

סמס תזכורת לחידוש הדרכון

10 ינואר 2016

שירות חדש של רשות האוכלוסין וההגירה ימנע מכם להיתקע עם דרכון מיושן. עשרות אלפים כבר תוזכרו

לרבים זה קרה, ימים ספורים לפני הטיסה או אפילו בדרך לשדה התעופה, מתברר כי הדרכון לא בתוקף, ואז מתחיל המרוץ לחידושו שגם יקר יותר. שירות חדש של רשות האוכלוסין וההגירה צפוי לפתור את הבעיה.

במסגרת מהלך מקיף לשיפור השירות אותו יוזמת הרשות, נעשה בימים אלה צעד ניסיוני במהלכו נשלחו ביומיים האחרונים מסרונים לכ-80,000 אזרחים ישראלים שדרכונם הישראלי פג לאחרונה או עומד לפוג בשנת 2016.

קבוצת האזרחים חולקה לארבע קבוצות והמסרונים הותאמו לכל קבוצה- מי שכבר פג תוקף דרכונו, מי שעומד לפוג תוקף דרכונו, מי שביקש דרכון ביומטרי ואלו שנותרו עם הדרכונים הרגילים.

"שלום, תוקף דרכונך יפוג ב-2016, מומלץ לשלם באינטרנט במחיר מוזל עד סוף פברואר ולהגיש בקשה לדרכון חדש בלשכה. רשות האוכלוסין, לפרטים: newgov.gov.il/he/Login", זוהי לשון הפנייה שנשלחה לאלפים שדרכונם יפוג במהלך השנה הקרובה.

ברשות האוכלוסין וההגירה מסבירים כי המהלך מבקש להעביר את השירות לציבור לרובד אחר- אישי יותר, יעיל, איכותי. זאת בצורת "תזכורת אישית".

בנוסף היוזמה החדשה מבקשת לעודד את הציבור לחדש את הדרכונים במהלך החורף, תקופה פחות עמוסה בלשכות הרשות, ולא להמתין לרגע האחרון בקיץ, אז העומסים הגדולים מאד מאלצים לעיתים את הבאים לחדש דרכון בנתב"ג בעלות גבוהה יותר.

בדרך זו, מבקשים בשירות האוכלוסין וההגירה גם לעודד את הציבור לבצע תשלומים ברשת האינטרנט בעלות פחותה משמעותית - 195 ₪ עולה כיום דרכון ברשת, לעומת 280 ₪ בלשכות עצמן