שידורים חיים
נשיאה חדשה לעליון צילום: משה מילנר, לע"מ
חדשות לע"מ

נשיאה חדשה לעליון

05 ספטמבר 2017

הוועדה למינוי שופטים התכנסה הבוקר ואישרה פה אחד ובאופן רשמי את מינויה של השופטת אסתר חיות לתפקיד נשיאת בית המשפט העליון. היא תחליף את הנשיאה הפורשת מרים נאור ותכהן בתפקיד בשש השנים הקרובות. השופטת חיות תיכנס באופן רשמי לתפקידה החדש בסוף חודש אוקטובר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך את השופטת אסתר חיות, עם הביחרה לתפקיד ואיחל לה הצלחה בתפקידה החשוב.

רה"מ נתניהו הודה לנשיאה היוצאת, השופטת מרים נאור, על שנים ארוכות בה שירתה את מערכת המשפט בישראל במסירות, בנאמנות ובמקצועיות.

רה"מ: "מערכת המשפט בישראל היא מן המוערכות בעולם ועושה רבות לחיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל כדמוקרטיה שומרת חוק, ומעמדו של צה"ל כצבא מוסרי ראשון במעלה."

גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח עם נשיאת בית המשפט העליון הנבחרת השופטת אסתר חיות וברך אותה: ״כבוד השופטת היקרה, אני רוצה לברך אותך מכל הלב בשמי ובשם רעייתי נחמה. אבל זו לא רק הברכה שלנו זו הברכה של העם כולו, במדינה הכל כך מיוחדת שלנו. את תשבי על אחד הכיסאות המאתגרים ביותר. כיסא עם אחריות רבה. אני מלא הערכה לדרך בה את צועדת שנים רבות ואני יודע שזכינו בנשיאה שנתכבד בה לדורי דורות.״

הנשיא הוסיף והדגיש את גודל השעה נוכח השיח הציבורי סביב תפקידו של בית המשפט העליון ואמר:
״כציוני אדוק וכיהודי מבטן ומלידה, אני סבור שאין פער בין מדינה יהודית-ציונית למדינה דמוקרטית. אני יודע שאנחנו מוכיחים זאת יום יום, בין היתר בעזרת המוסדות האיתנים שעומדים לרשות מדינת ישראל.״

השופטת הודתה לנשיא על מילותיו החמות והיא תושבע בבית הנשיא בחודש הבא.

undefined

צילום: משה מילנר, לע"מ