שידורים חיים
משרד האוצר מקדים את תשלום התגמולים לניצולי השואה  לקראת חג הפסח מתוך אוסף התצלומים הלאומי: אבי אוחיון, לע"מ
חדשות לע"מ

משרד האוצר מקדים את תשלום התגמולים לניצולי השואה לקראת חג הפסח

06 אפריל 2016

שר האוצר: "מוטלת עלינו אחריות מוסרית להיטיב ככל הניתן עם אוכלוסיית ניצולי השואה ולהפחית מהם קשיים ומכשולים מיותרים. אנו מקווים כי הקדמת התשלומים תסייע להם בהתמודדות עם הנטל הכלכלי הכבד הכרוך בהיערכות לחג הפסח"

 

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר תקדים את תשלום התגמולים לניצולי השואה בחודש אפריל, כך שהניצולים יקבלו את התגמולים כבר לפני חג הפסח. בהתאם לזאת, יועברו התגמולים לניצולים ביום ה-20 באפריל במקום ביום ה-29 באפריל. תשלום התגמולים, באופן חריג, לפני המועד הקבוע, יאפשר לניצולי השואה להיערך לחג הפסח ויקל עליהם במימון הוצאות החג הרבות.


שר האוצר, משה כחלון, אמר: "מוטלת עלינו אחריות מוסרית להיטיב ככל הניתן עם אוכלוסיית ניצולי השואה ולהפחית מהם קשיים ומכשולים מיותרים. אנו מקווים כי הקדמת התשלומים תסייע להם בהתמודדות עם הנטל הכלכלי הכבד הכרוך בהיערכות לחג הפסח. נמשיך לפעול בכל דרך על מנת להקל על הניצולים ולדאוג לרווחתם".


מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה, עפרה רוס, ציינה כי "טובת הניצולים נמצאת כל הזמן לנגד עינינו ועל כן ראינו לנכון לעשות מאמץ כך שהתשלומים יועברו לחשבון הבנק של הניצולים עוד לפני הפסח. כך יוכלו הניצולים להיערך לחג בכבוד וביתר רוגע".