שידורים חיים
משלחת ישראלית תציג באו"ם את הפעילות לביטול האפליה נגד נשים צילום: shutterstock
חדשות לע"מ

משלחת ישראלית תציג באו"ם את הפעילות לביטול האפליה נגד נשים

30 אוקטובר 2017

משלחת ישראלית בראשות מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, ובליווי שגרירת ישראל למוסדות האו"ם בז'נבה, אביבה שכטר-רז, תופיע מחר בפני וועדת האו"ם האחראית על יישום האמנה לביטול כל צורות האפליה נגד נשים (CEDAW).

הופעת המשלחת היא חלק ממנגנון היישום של מחויבויותיה של מדינת ישראל באמנה הבינלאומית לביטול כל צורות האפליה נגד נשים, אליה הצטרפה בשנת 1991, ומהווה המשך לדוח התקופתי השישי של מדינת ישראל אשר הוגש ביוני האחרון לוועדת האו"ם.

מנכ"לית משרד המשפטים תציג ביחד עם חברות המשלחת הישראלית את האתגרים המורכבים איתם מתמודדת מדינת ישראל, בהיותה מדינה פלורליסטית ובה דתות ותרבויות שונות וכן את העשייה הרבה בתחום המאבק בפוליגמיה, העבודה המקיפה שנעשית בסוגיית הפללת לקוחות הזנות, והמאבק של משרדי הממשלה בהדרת נשים, הפליית נשים ופגיעה בשיוויון.

כן תוצגנה סקירות על מאמציה של מדינת ישראל בתחומים רבים ומגוונים הנוגעים למעמד הנשים, מתוך תחומי הפעילות של כלל משרדי הממשלה וכן לנושא השיוויון המגדרי בחברה הישראלית, במיוחד סביב תופעת הדרת הנשים. נושא זה הינו משמעותי בראיית הוועדה באו"ם, ונתפס כנושא ליבה של עיסוקה, ואף נשאל ספציפית בשאלות המקדימות שהעבירה הוועדה למדינה.

גם נושא הפוליגמיה צפוי לעלות בוועדה באו"ם, שכן הנושא עלה לכותרות בשנים האחרונות, בהיבטים של העשייה הישראלית והטענות בעד ונגד מדיניות האכיפה החדשה (הגשת כתבי אישום במטרה למגר את התופעה).  

גם בהיבטים של נגישות למערכת המשפט ישראל עשתה כברת דרך בשנים האחרונות. הבולטים שבהם הוא הקמת בתי משפט קהילתיים, מתן סיוע משפטי לנפגעות עבירות מין חמורות משלב הגשת כתב האישום וכמובן העשייה הרבה והמוצלחת בתחום המאבק בסחר בבני אדם, לרבות סיוע משפטי ורפואי, זיהוי קורבנות סחר, מקלטים ייעודיים, וכיו"ב.