שידורים חיים
מרוסיה באהבה – השתלמות לסטודנטים ממוסקבה בלשכת העיתונות הממשלתית צילום: משה אסרף, לע"מ
חדשות לע"מ

מרוסיה באהבה – השתלמות לסטודנטים ממוסקבה בלשכת העיתונות הממשלתית

05 מאי 2016

היום התקיימה בלשכת העיתונות הממשלתית, זו השנה השנייה ברציפות, השתלמות מקצועית לסטודנטים לתקשורת, פרסום ויחסי ציבור מהאקדמיה הנשיאותית של מוסקבה, שהגיעו לארץ לביקור במסגרת הפרויקט ההסברתי "נקודת מפגש". הפרויקט הינו בשותפות עם אוניברסיטת אריאל.

השתלמויות מסוג זו שהתקיימה היום, מיועדות לסטודנטים הנמצאים בשנים הראשונות של לימודיהם ושעתידים להיום חלק משדרת הפקידות הבכירה במערכת השלטונית של רוסיה. חשוב לציין, כי צעירים אלו עתידים להיקלט בכלי התקשורת המובילים של רוסיה ולכן לעמדתם כלפי מדינת ישראל תהיה השפעה לא מבוטלת על דעת הקהל ברוסיה.

במסגרת ביקורם בלשכת העיתונות הממשלתית הסטודנטים נחשפו להיסטוריה של לע"מ ולפעילות היומיומית של הלשכה, למדו על הקמת מרכזי תקשורת וארגון תקשורתי סביב ביקורים של אישים רמי דרג וכן בעתות חירום, שמעו הרצאה על המגזר הרוסי בישראל והתפתחותם של כלי התקשורת המגזריים. לבסוף, סיירו הסטודנטים במחלקת הצילומים, שם התרשמו מאולפן המאובזר, אוסף התצלומים הלאומי ומעבודת ההפקה של המחלקה.

undefined

 

למזכרת קיבלו הסטודנטים ערכות מידע של לע''מ הכוללות חומרי הסברה וכרטיס זיכרון, בו כל המידע הנחוץ לעיתונאים זרים המסקרים את ישראל, לרבות דרכי התקשרות עם מוסדות הממשל ומידע מקיף על מדינת ישראל.

עם סיום ההשתלמות בלע"מ, ציינו הסטודנטים כי היה זה יום חשוב ומרגש עבורם והמידע שרכשו ישמש אותם בעתיד בעת כניסתם לעבודה בכלי התקשורת המרכזיים ברוסיה ובמוסדות הממשל.