שידורים חיים
מפגש ייחודי עם סטודנטים במסגרת "מס"ע קריירה" במשרדי לע"מ צילום: ליהי שפירא, לע"מ
חדשות לע"מ

מפגש ייחודי עם סטודנטים במסגרת "מס"ע קריירה" במשרדי לע"מ

19 ינואר 2017

השבוע התקיים מפגש מרתק עם 12 סטודנטים של תכנית "מס''ע קריירה"  וביניהם בוגרי תואר ראשון במגוון מקצועות הקשורים למרחב התקשורתי כגון עיתונאות, מדיה, פרסום, צילום, בלשנות ומדעי המדינה.

 

תכנית "מסע קריירה" קוראת למאות אלפי הצעירים (בגילאים 30-18 ) היהודים בעולם לפתח את עצמאותם ואישיותם באמצעות חוויה מאתגרת, מעצבת וייחודית בישראל. הפרויקט פועל לחיזוק זהותם היהודית, מעורבותם ופעילותם של צעירים יהודים בעולם, בחברה ובתרבות הישראלית והדגשת חשיבותה של ישראל כמרכז יהודי תרבותי עולמי.

 

ייחודיות של "מסע קריירה" הוא בכך שמשתתפים בו בוגרי תואר ראשון שעוברים בישראל הכשרה מקצועית בתחום עיסוקם במוסדות ממשלתיים ופרטיים שונים על בסיס התנדבותי ועל ידי כך רוכשים לא רק התמקצעות, אלא גם אופק למציאת מקום עבודה במידה ויעשו עלייה בסיום התכנית. במסגרת שהותם בישראל משתתפי "מסע" לומדים גם עברית.

 

את המפגש הובילה מריה אלקין, מרכזת בכירה תקשורת רוסית, אשר העבירה הרצאה בנושא "תפקידה של תקשורת דוברת רוסית בישראל עבור המרחב התקשורתי".

ההרצאה עסקה בהתפתחות התקשורת הרוסית בישראל לצד תהליכים שהתרחשו בתוך קהילת העולים דוברי הרוסית, ניתוח תהליכים חברתיים והשפעותיהם על התקשורת הכלל ארצית ועל שוק הפרסום, תוך הצגת אנליזה על הרגלי הקריאה וצפייה של קהל דוברי הרוסית.

כמו כן, במפגש הוקדשה תשומת לב לתדרוך אודות מהי לשכת העיתונות הממשלתית, תחומי האחריות והפעילות שלה וכן הוצגו סרטי תדמית אודות תהליך קבלת תעודות עיתונאי וכנס תקשורת יהודית עולמית שהתקיים ביוזמת הלשכה זו הפעם השנייה ברציפות.

לבסוף, משתתפי המפגש נהנו מסיור מרתק במחלקת הצילומים של לע''מ, קיבלו הזדמנות להצצה נדירה לאולפני הצילום והווידאו, ביקרו בארכיון לע''מ ולמדו על פעילות מחלקת הצילומים מפי הצלם מארק ניימן.

 

מפגשים מסוג זה – מהווים עוד הזדמנות של לשכת העיתונות הממשלתית לפעילות הסברתית בקרב הציבור, מה שללא ספק הינו חשוב לא פחות מהפעילות הסדירה של לע''מ.