שידורים חיים
מסע "בעקבות לוחמים 2016" וסנאפצ'ט בעקבותיו צילום: דוברות משרד הבטחון
חדשות לע"מ

מסע "בעקבות לוחמים 2016" וסנאפצ'ט בעקבותיו

19 ספטמבר 2016

משרד הביטחון מכריז על פתיחת מסע "בעקבות לוחמים 2016":

כ-40,000 בני-נוער מכ-450 בתי ספר יפקדו החל מהיום את רמת-הגולן במסגרת תכנית הדגל של משרד הביטחון  "בעקבות לוחמים" לעידוד הגיוס ולראשונה משרד הביטחון פתח חשבון סנאפצ'ט לטובת התכנית וכן ישדר בשידור חי בפייסבוק את מפגן האש הרב-חילי ביום חמישי ה-22/9 בשעה 16:00

המדובר בשנה ה-12 ברציפות לקיום התכנית, בה המסע מתקיים מידי שנה במטרה לעודד בני-נוער לשירות משמעותי בצה"ל, לימוד מורשת הקרב, וחשיפת התלמידים לפעילות חילות צה"ל השונים. במסגרת המסע מסיירים התלמידים באתרי מורשת קרב נבחרים ברחבי רמת הגולן, נפגשים עם לוחמים בעבר ובהווה וצופים במפגן אש רב-חילי מיוחד המתקיים בסוף כל יום. התלמידים יבקרו באתרי מורשת קרב מובהקים בהם התרחשו הקרבות החשובים ביותר ומעשי הגבורה יוצאי הדופן של לוחמי צה"ל במערכות השונות. בין היתר, התלמידים ישמעו הרצאות מפיהם של אביגדור קהלני ולוחמים נוספים ממלחמות ישראל-ממלחמת יום הכיפורים ומלחמת ששת הימים.

כחלק מהפנייה לקהל הצעיר, משרד הביטחון מצטרף לסנאפצ'ט ופותח חשבון המיועד למשתתפי התוכנית.

לקראת התכנית, חושף משרד הביטחון את "מדד המוכנות לצה"ל". דו"ח הנובע מנתונים שנאספו בקרב מדגם מייצג של בני-נוער בגילאי י'-יב'. הדו"ח בוחן את הנכונות לשירות ערכי ומשמעותי בצה"ל. מקצת נתוני הסקר:

ישנה נכונות רבה של בני-נוער להתגייס לצה"ל ולשרת שירות משמעותי:

80% מבני-הנוער הביעו רצון להתגייס לשירות משמעותי בצה"ל.

תפקידים במערך המודיעין של צה"ל הם הנחשקים ביותר- כמחצית מבני הנוער מעוניינים להגיע לתפקידים אלו ללא הבדל בין בנים ובנות.

קורס טיס נמצא אצל הבנים במקום השלישי עם 31% וגם מקומן של הבנות לא נפקד בהעדפה לקורס זה: 21% מהבנות היו רוצות להגיע לקורס טיס.

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג ארצי של בני נוער בגילאי י'-יב'.