שידורים חיים
מישהוא מדבר עליך? צילום: shutterstock
חדשות לע"מ

מישהוא מדבר עליך?

19 ספטמבר 2017

מיהם הנושאים הישראלים החמים ברשת? חברת Spot.IM ערכה בדיקה לנושאים הקשורים בישראל שהצליחו לקבל תגובות גולשים רבות מרחבי העולם, הבדיקה לא כללה התייחסות לדיווחים על פיגועים בישראל באתרי חדשות בינלאומיים. הנושאים המטוקבקים ביותר:

"הסכם שלום" נחתם בין ישראל לפלסטינים. מדובר במתיחת 1 באפריל של חברת ההייטק מלאנוקס, שהציגה הסכם שלום שנחתם בין נתניהו ואבו מאזן כששניהם בעלי מראה מבוגר יותר ולוחצים זה את ידו של זה. המהלך הפך לויראלי ברשת, חלק מהגולשים לא זכרו שמדובר במועד המזמין מתיחות אך בסיכום המהלך הוא זכה לענין רב של טוקבקיסטים.

 גל השריפות בישראל שנמשך כחמישה ימים בסוף חודש נובמבר סוקר באופן שוטף על ידי התקשורת העולמית. בתקופה זו המוני גולשים מרחבי העולם הגיבו על הפרסומים שעקבו אחר הטיפול ביותר מ-1,700 שריפות שבערו באזורים שונים, במיוחד באזור חיפה. ועל הקושי לעצור את האש כתוצאה מתנאי מזג אוויר יבש שהוביל לאובדן שליטה עליהן.

 הקריירה ההוליוודית של גל גדות. אין ספק שמדובר בישראלית המטוקבקת בעולם השנה, שהתברגה גם בראש רשימת הישראלים האהובים בעולם מאז ששמה נקשר עם הדמות וונדר וומן. גדות השיגה אהדה גבוהה ביחס לישראלים מוכרים אחרים המושכים אליהם גם שיח שלילי בגלל מוצאם, וגם ביחס כללי לסלבס הוליוודיים.

 אקזיט מובילאיי ששבר שיא בתולדות המשק הישראלי הגיע לתקשורת העולמית מהחיבור לחברת אינטל שרכשה את מובילאיי. הביקור בארץ של מנכ"ל אינטל העולמית ופגישתו עם ראש הממשלה נתניהו הציפו את הדיווחים וסיפקו לטוקבקיסטים הזדמנויות להביע את דעתם על המהלך.

 ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לתשומת לב של טוקבקיסטים מסביב לעולם בפגישתו הראשונה עם טראפ בבית הלבן, בסמוך לכניסתו לתפקיד של הנשיא החדש. מפגש מקדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם טראמפ במסיבת עיתונאים משותפת עוד לפני פגישתם התקשורתית עודדו שיח גולשים פעיל מאוד.