שידורים חיים
מול סימון המוצרים: רוסיה תייבא עוף ישראלי לול בקיבוץ שריד, 1959. מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
חדשות לע"מ

מול סימון המוצרים: רוסיה תייבא עוף ישראלי

23 נובמבר 2015

על רקע החלטת האיחוד האירופי לסמן את תוצרת יו"ש והגולן, החליטה רוסיה לפתוח את שעריה בפני יבוא מוצרי בשר עוף תוצרת ישראל, המפוקחים על ידי משרד החקלאות. שר החקלאות, אריאל: מחזק את הכלכלה

לאחר הליכי בדיקה ממושכים בני ארבע שנים, סיימה רוסיה את בדיקותיה והחליטה לאשר את ייצוא מוצרי בשר עוף המפוקחים על ידי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר למדינתה, כך הודיע היום משרד החקלאות.

אורי אריאל:"רואה חשיבות רבה בהרחבת יצוא בשר העוף תוצרת ישראל לרוסיה"

במהלך הארבע השנים האחרונות בחנו השירותים הווטרינריים הרוסים את מקביליהם השירותים הווטרינריים הישראלים. במסגרת הבדיקות, נבדק תהליך הפיקוח של משרד החקלאות הישראלי על ייצור מוצרי העוף בישראל ועמידתו בדרישות הייצוא של רוסיה, ובעיקר היבטי בטיחות המזון וההיגיינה, המבנה והציוד, וכן מערכות בקרה המפקחות על תהליכי ייצור המזון.

כיום, מדינת ישראל מייצאת ל- 31 מדינות ברחבי העולם, ביניהן: מדינות האיחוד האירופי, ארה"ב, קנדה ודרום אפריקה. רוב המוצרים מיועדים לקהילות יהודיות. על פי נתוני משרד החקלאות, ישראל מייצאת לאירופה מוצרי בשר עוף מעובדים בהיקף שנתי של 2,271 טון, לארה"ב וקנדה בהיקף שנתי של 1,045 טון, ולדרום אפריקה 9 טון.

בימים האחרונים פורסם כי הכולבו הברלינאי הגדול קה-דה-ווה, הסיר מוצרים משטחי יהודה ושומרון והגולן עד להבהרת עניין סימון המוצרים, על רקע זאת, שר החקלאות, אורי אריאל, ציין היום כי הוא "רואה חשיבות רבה בהרחבת יצוא בשר העוף תוצרת ישראל לרוסיה. זה מרחיב ומעמיק את שיתוף הפעולה החקלאי בין שתי המדינות, אשר מחזק את הכלכלה הישראלית. זו דוגמה נוספת, על רקע החרם של האיחוד האירופי, לפעילות של הממשלה לפתוח את היצוא למדינות נוספות"