שידורים חיים
מהפכה תחבורתית בבירת הנגב צילום: משה מילנר, לע"מ
חדשות לע"מ

מהפכה תחבורתית בבירת הנגב

24 נובמבר 2016

החל מיום שישי תונהג בבאר שבע עלייה לאוטובוס מכל הדלתות בכל קווי התחבורה הציבורית בעיר

 באר שבע תצטרף לשירות החדש של עלייה לאוטובוס,  מכל הדלתות, בכל קווי השירות העירוניים בעיר.

השר כץ ציין, כי החל מיום שישי יתאפשר לבעלי כרטיס רב קו לדלג על הנהג ולעלות לאוטובוס מכל הדלתות, בדומה לנהוג ברבות ממדינות אירופה. תיקוף הכרטיס יתבצע על ידי הנוסע באופן עצמאי, באמצעות מכשיר תיקוף ("ולידטור") המותקן בסמוך לדלת ממנה עלו וזאת ללא כל מגע של הנהג.

לדברי השר כץ, משרד התחבורה הגדיל את רמת השירות במכרז שבו זכתה חברת "דן באר שבע", בשיעור של יותר מ- 30% והנהיג שורה ארוכה של שיפורים טכנולוגיים בתחבורה הציבורית בבאר שבע. מדובר בין השאר בהוספת קווים חדשים, הגדלה משמעותית של תדירויות הנסיעה הקיימות והארכת שעות הפעילות של קווים.

בנוסף לכך, ישופר הקשר למוקדי פעילות מרכזיים, כמו אזורי תעשיה, מוסדות לימוד ובית החולים "סורוקה". במסגרת שיפור השירות, תפרוס החברה 40 עמדות טעינת רב-קו ורכישת כרטיסי נסיעה בכל רחבי העיר. כמו כן, יוצבו מכונות כרטוס והטענת רב קו בתוך האוטובוסים.

ציבור הנוסעים יהנה מאוטובוסים חדשים וידידותיים לסביבה הכוללים בין השאר מסכים אלקטרוניים בתוך האוטובוסים, שקעי  USB להטענת מכשירים ניידים, אינטרנט אלחוטי ונגישות מלאה לבעלי מוגבלויות.

במסגרת המכרז החדש, יוצבו יותר מ-200 מסכים אלקטרוניים בתחנות האוטובוסים בעיר שיספקו לנוסע מידע על זמני ההגעה של האוטובוסים. כמו כן הוחלפו סככות תחנות אוטובוסים ישנות, בסככות חדשות ונוספו חדשות בתחנות רבות.