שידורים חיים
מדען ליום אחד צילום: http://www.freepik.com
חדשות לע"מ

מדען ליום אחד

14 ספטמבר 2016

ליל המדענים 2016 בחסות משרד המדע בנושא "גיימינג" – חוויה של משחק ומדע

 

אוניברסיטת חיפה מזמינה את הקהל הרחב לאירוע "ליל המדענים" השנתי שיתקיים ב- 22.9.2016, החל מהשעה 17:00 ועד 22:00 כשהנושא הוא "גיימינג".

בשעה שאתם מרכיבים את הנייד על העיניים ועוברים להטיס מטוס קרב, האחים הקטנים יתרוצצו בג'ימבורי, השתתפו בטורניר פיפ"א, כשאבא ואימא משחקים להם מחניים, והשיא – טורניר טאקי מורט עצבים לכל המשפחה.

אירוע ליל המדענים הוא אירוע שנתי בחסות משרד המדע והאיחוד האירופאי, שבמסגרתו פותחים מוסדות המחקר השונים בישראל את שעריהם לקהל הרחב ,במטרה לחזק את הקשר שבין האקדמיה לקהילה. השנה נושא האירוע הוא משחקים והקשר שלהם למדע – מה שיהפוך את האירוע כולו להפנינג חוויתי גדול לכל המשפחה של משחקים לכל הגילים, מכל התקופות וההקשר המדעי שלהם.

 

המבוגרים יוכלו לקחת את הילדים למתחם משחקי הרחוב, ולהדגים איך היו משחקים פעם קלאס, חבל, חמש אבנים ועוד. אחרי ההדגמה, הילדים הגדולים יותר יוכלו לרוץ למתחם הרובוטים, שם הם יוכלו להטיס רובוטים בעזרת העיניים והקטנים יותר יוכלו לעבור לסדנאות היצירה, לסדנת בועות סבון או להיכנס לקצב עם מעגל מתופפים. האמיצים יותר יוכלו לנסות לברוח מחדר הבריחה הוירטואלי שבספרייה. הגיימרים הצעירים יוכלו להשתתף בטורניר פיפ"א ואילו הגיימרים המזדקנים יוכלו לבקר בתערוכת משחקי מחשב vintage. ובכל המתחמים תוכלו לשמוע את ההסברים המדעיים שמאחורי המשחקים – כיצד משחקי ילדים משפיעים על ההתפתחות המנטלית, המדע שמאחורי הרובוטים, כיצד סימולטורים משפרים את ההחלטות של טייסי קרב ועוד ועוד.

האירוע המרכזי יהיה המופע של אמן החושים יוני אלאדיני, שהכניסה אליו תהייה עם הזמנה בלבד שתחולק חינם בעמדות המודיעין על פי מגבלות מקום. אורח באירוע יהיה חיים שפיר, ממציא הטאקי, שירצה על הפרדוקס של החשיבה היצירתית.