שידורים חיים
לתפארת מדינת ישראל צילום: מרכז ההסברה עיריית ירושלים
חדשות לע"מ

לתפארת מדינת ישראל

20 אפריל 2017

נבחרו 14 מדליקי המשואות בטקס יום העצמאות בהר הרצל והשנה לראשונה תושא "משואת העם היהודי" על ידי שני נציגי הקהילות היהודיות מהתפוצות, אשר תרמו תרומה משמעותית לירושלים

הטקס הממלכתי בהר הרצל לנעילת יום הזיכרון ולפתיחת אירועי יום העצמאות יתקיים ביום שני, ו' באייר תשע"ז, 1/5/2017 .השרה מירי רגב העומדת בראש ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים, הודיעה על בחירת 14 מדליקי המשואות שהומלצו על ידי הוועדה הציבורית. לראשונה תושא בערב יום העצמאות "משואת העם היהודי" על ידי שני נציגי הקהילות היהודיות מהתפוצות, אשר תרמו תרומה משמעותית לירושלים, בנוסף, השנה לכבוד יובל שנים לעיר ירושלים הוחלט שאת משואת המדינה ישיאו יחד יו"ר הכנסת וראש עיריית ירושלים ניר ברקת על תרומתו לקידומה ולשגשוגה של העיר ירושלים בעשור האחרון. ואלו הם מדליקי המשואות לשנת תשע"ז 2017 (לפי א-ב) :  אורי מלמיליאן , פרופ' אחמד עיד , אלי מזרחי ,אלי עמיר, אמנון שעשוע, דינה סמטה ,חנה הנקין ,יהורם גאון , יעקב (יקי) חץ , מירי ארנטל .משואת התפוצות: מיכאל (מייק) סטיינדהרט והרב משה חיים (מרווין) הייר. משואת צה"ל: דין ארגיל וירוס ירושלים שיגוט.

ביום העצמאות ה-69 תצדיע מדינת ישראל לאזרחיה שתרמו ותורמים תרומה ייחודית לעיר ירושלים: להתפתחותה ולבניינה; לטיפוח האופי הייחודי שלה; לפיתוח התרבות, החברה והמרקם האזרחי ולחיזוק הזיקה אל יהודי התפוצות.

שרת התרבות והספורט ויו"ר ועדת שרים לענייני סמלים וטקסים, מירי רגב: "ביום העצמאות ה - 69 מדינת ישראל מצדיעה לירושלים בירתנו הנצחית.  טקס המשואות יעמוד השנה בסימן יובל לשחרורה ואיחודה של העיר. כל אחת ואחד ממדליקי המשואות יספר את סיפורה של ירושלים מהזווית האישית והמיוחדת שלו ולראשונה גם נציגי העם היהודי בתפוצות.  כולם אוהבי ירושלים אשר תורמים במעשיהם וברוחם לבניינה, לשגשוגה וליופיה של ירושלים. גם השנה טקס המשואות והתכנית האומנותית יבטאו את הרב-גוניות ועושר הצבעים והצלילים של החברה הישראלית, אני בטוחה שהטקס ירגש ויחבר את כל חלקי החברה הישראלית, כפי שציינו בלוגו הרשמי של החגיגות: ירושלים מאוחדת, מאחדת. אני רוצה להודות לוועדה הציבורית שעשתה עבודה מצוינת בגיבוש המלצותיה ובעיקר מברכת כל אחת ואחד ממדליקי המשואות :"יברכך ה' מציון וראה בטוב ירושלים כל ימי חייך".