שידורים חיים
לראשונה בארץ "בית שיח נשים" בפתח תקווה צילום: חלוצת הטקסטיל העברי בארץ ישראל רבקה בולקין וצאצאיה, 1933. תמונה מאלבום משפחתי
חדשות לע"מ

לראשונה בארץ "בית שיח נשים" בפתח תקווה

27 מרץ 2017

לראשונה בארץ ייחנך בפתח תקוה בחודש מאי, "בית שיח נשים" - בית מיוחד המדגיש, מתעד, ממחיש ומוציא לאור את פועלן של נשים פורצות דרך ומשפיעות - מתחילת היישוב  בפתח תקוה ועד היום. לנשים אלה שנלחמו כבר אז בהדרתן מתחומים שונים - הייתה השפעה מרחיקת לכת בתחומים שונים אך רובן לא זכו להכרה המגיעה להן ורובן נותרו אנונימיות.
"בית שיח נשים" הינו מפעל יחיד מסוגו בארץ, שמטרתו תיקון עוול היסטורי ויצירת שיח בנושא מגדר וקידום המודעות לנושאי שוויון והעצמה.
הבית הוקם על ידי עיריית פתח תקוה – על פי חזונה של הגב' איילת כהן, לשעבר חברת מועצת העיר פתח תקוה. בית "שיח נשים" ממוקם ב"בית סווטיצקי", אשר הועבר לרשות הציבור על ידי משפחת סווטיצקי, מהמתיישבים הראשונים במושבה.
במהלך הביקור, יצפו המבקרים בסרט עלילתי מרתק שחושף בתוך עלילת מסגרת עכשווית את סיפוריהן של נשים  מראשית היישוב, שמעשיהן ופועלן השפיעו על סביבתן ועל החברה בה חיו בכלל, כגון: מקימת גן הילדים העברי הראשון בירושלים, "הדוקטורקע" -הרופאה הטבעונית הראשונה, מקימת ויוזמת אגודת "אדי לקידום תרומות איברים בישראל" מיוזמות איל"ן, החלוצה הדתייה הראשונה ולוחמת למען שיווין נשים בחברה הדתית, מקימת הקמת גן הילדים הראשון לילדים פגועי נפש ועד המשוררת הראשונה שנולדה בארץ ישראל, אלופת אסיה בריצה ועוד .
בנוסף, יוכל כל מבקר לעשות סיור אישי וירטואלי אל חייה של כל אשה ואשה מתוך 130 הנשים המתועדות. כל ביקור ילווה בשיחה והפעלה על מקומן של נשים היום במרחב הציבורי, עם דוגמאות להמחשה.