שידורים חיים
ישראל פותחת שנת לימודים אבי אוחיון, לע"מ
חדשות לע"מ

ישראל פותחת שנת לימודים

02 ספטמבר 2015


"מצוינות וציונות" ביקש רה"מ מהתלמידים באשדוד. הנשיא העלה בקיבוץ צרעה זכרונות מהיום הראשון שלו בבית הספר ושר החינוך ליווה את בתו לכיתה א'

עלו והצליחו. שנת הלימודים תשע"ו נפתחה בהתרגשות בבתי הספר והגנים ברחבי הארץ, כשקרוב ל-2.2 מליון תלמידי בתי הספר והגנים הגיעו הבוקר למוסדות החינוך השונים. מתוכם כ-157 אלף תלמידים שיכנסו לכיתה א'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את שנת הלימודים בבית הספר ממלכתי יסודי "אמירים" באשדוד, ובמהלך שיעור בכיתה א' אמר לתלמידים: "אנחנו רוצים שתהיו תלמידים מצטיינים ואנחנו רוצים שתהיו גם ציוניים". בהמשך הגיע נתניהו לבית הספר "רמת כרמים" באשקלון, אליו הגיע גם שר החינוך בנט.

"השיעור הראשון בכיתה א' היה 'שלום כיתה א', בדגש על השלום. אנחנו מחנכים את הילדים שלנו לשלום. כמה קילומטרים מכאן, החמאס מלמד את הילדים שלו את ההיפך מהשלום והוא מנסה מדי פעם לירות עלינו, עליכם" אמר ראש הממשלה לתלמידים והוסיף "המדיניות שלי היא ברורה - אפס הבלגה, אפס הכלה, אפס סובלנות לטרור. אנחנו מגיבים על כל ירי לשטחנו, אם בפעולות גלויות ואם בפעולות סמויות, ואנחנו גם מסכלים טרור, כפי שעשינו אתמול בג'נין". ראש הממשלה התייחס עוד לפעולת המצערים בג'נין אמש ואיחל החלמה שלמה לחייל שנפצע.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין התקבל בשירה ובמצעד דגלונים על ידי ילדי כיתות א' בבית הספר האזורי "הר-טוב" שבקיבוץ צרעה, ואיחל "שנה טובה לכל ילדי ישראל ולילדי עוטף עזה שלמרות כל הקשיים, נכנסים גם הם ללימודים ואנו מאחלים להם הצלחה, הרבה ביטחון ושקט." ריבלין  השתתף בשיעור הראשון של כיתה א', וסיפר לתלמידים על היום בו נכנס הוא לבית הספר: "אני זוכר את המורה שלי חוה. אי אפשר לשכוח את המורה מכיתה א'. תראו שתזכרו זאת גם כשאתם תגיעו לגיל 76 כמוני".

שר חינוך נפתלי בנט פתח את השנה כשהוא מלווה את שלושת ילדיו לבית הספר ברעננה, כשהקטנה שבהם נכנסה היום לכיתה א'. בנט התארח בכיתת ביתו הצעירה, בבית ספר אריאל בעיר, וכתב על הלוח את המילים הראשונות אותם לומד כל תלמיד שמתחיל את דרכו בבית הספר "שלום כיתה א'".

המשנה לרה"מ ושר הפנים סילבן שלום פתח את שנת הלימודים עם תלמידי כיתה א' בבית הספר היסודי 'נופי סלע' במעלה אדומים, וציין את חשיבות חוק זכויות התלמיד, אותו יזם: "מדובר בחוק המתאר את זכויות התלמיד, המורה ואחריותו, והיה החוק הראשון מסוגו בעולם שנחקק בנושא זה".

שר הכלכלה אריה דרעי ביקר במעונות היום והמשפחתונים שבפיקוח משרד הכלכלה, ובהם מעון יום "ויצו" שבשכונת נווה יעקב בירושלים, שם קבע מזוזה בכניסה למעון המחודש, המשלב כיתות של ילדים חילוניים, דתיים לאומיים וחרדיים. דרעי ברך את צוות המעון המספק מענה טיפולי למשפחות המופנות על ידי משרד הרווחה ומשרד הכלכלה ופועל גם בשעות הערב, ואמר "יש סטיגמה, שמעונות יום זה סתם בייביסיטר ולא מוסד חינוכי לגיל הרך. חשוב שהאנשים בבית ידעו שהמציאות אחרת"."

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי ביקר בבית הספר הירוק "נטעים" ברמת גן וסיפר לילדים על בנו הצעיר שעולה לכיתה א'. "כשאני גדלתי חיינו בעולם אחר שבו לא דיברו על סביבה. הדבר הכי סביבתי שעשינו היה לא לצרוך חשמל כי לא היה על מה" אמר גבאי והוסיף "אני למדתי על סביבה מהילדים שלי, מה שהם למדו בבית הספר זה מה שהם לימדו אותי. בנושאי סביבה האחריות שלכם הילדים היא לחנך את המבוגרים".