שידורים חיים
ירידה במחירי מוצרי החלב והביצים שבפיקוח חקלאי נושא ביצים, שדה ורבורג 1940. צילום: לע"מ
חדשות לע"מ

ירידה במחירי מוצרי החלב והביצים שבפיקוח

07 פברואר 2016

שר החקלאות ושר האוצר יחתמו בימים הקרובים על צו לעדכון מחירי מוצרי החלב והביצים שבפיקוח שתוביל לירידה במחירים

בעקבות המלצה של וועדת המחירים, יחתמו בימים הקרובים שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל, ושר האוצר משה כחלון, על צו פיקוח לעדכון מחירי מוצרי החלב והביצים שבפיקוח. החתימה על הצו תוביל להפחתת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור ממוצע של 3.02% והפחתת מחירי הביצים בשיעור ממוצע של 4.62%. הצו ייכנס לתוקף בימים הקרובים.

המלצות הועדה נובעות מהוזלת עלויות הייצור וירידה במחיר החלב הגולמי. בעקבות ההורדה יעמוד המחיר לאריזת 12 ביצי XL על מחיר 12.5₪,  L במחיר 11.45₪, ו-M במחיר 10.55₪.

העדכון הקודם של מוצרי החלב בפיקוח נעשה לפני כחצי שנה, בחודש יולי 2015, במסגרתו הייתה הוזלה של המחירים בשיעור ממוצע של 4.62%. כמו כן, העדכון הקודם של הביצים נעשה, בחודש ינואר 2015, במסגרתו הייתה הוזלה של מחיר הביצים בשיעור ממוצע של 3.10%.

שר האוצר, ח"כ משה כחלון ציין כי ההורדה "תאפשר למשפחות רבות בישראל לשלם פחות על מצרכי היסוד הנצרכים בכל בית, ותקל מאוד על השכבות החלשות ומעמד הביניים", שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל הוסיף כי "בימים אלו אנשי המקצוע במשרד החקלאות נמצאים בדיונים עם האוצר לבחון כיצד נכון להכניס את הפירות והירקות הבסיסיים לסל המוצרים שבפיקוח".