שידורים חיים
יושב-ראש  הכנסת יולי יואל אדלשטיין מארח את יו"ר הפרלמנט של גיאורגיה צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי
חדשות לע"מ

יושב-ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין מארח את יו"ר הפרלמנט של גיאורגיה

25 אוקטובר 2017

יושב-ראש הפרלמנט של גיאורגיה אירקלי קובקהידזה מתארח בשעות אלו בכנסת כאורחו של יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין.

לישראל הגיעו לא פחות מ- 11 חברי הפרלמנט הגיאורגי ובהם יושב-ראש הקואליציה, יושב-ראש האופוזיציה, יושב-ראש ועדת ההגנה והביטחון ויושב-ראש ועדת החוץ כשיו"ר הפרלמנט הגיאורגי עומד בראש המשלחת . ביקור זה, הוא ביקור גומלין לביקורו של יושב-ראש הכנסת אדלשטיין בגיאורגיה בסתיו 2015, והביקור מוקדש לציון 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגיאורגיה.

דברי יו"ר הכנסת אדלשטיין: "היחסים בין ישראל לגיאורגיה ובין הפרלמנטים הם מצוינים אבל תפקידנו, תמיד, הוא לראות איך עושים אותם מצוינים אפילו יותר. אנחנו מתחילים בשיחות במתכונת של P2P (פרלמנט לפרלמנט), שיחות על בסיס קבוע שיהיו בנושאים רבים, כאשר הביקור הזה יתמקד בנושאי ביטחון ובנושא שקיפות הפרלמנט. אני מודה לאגודות הידידות הפעילה בין הפרלמנטים ומאמין שזה יהיה ביקור מוצלח ופורה במיוחד".

יו"ר הפרלמנט של גיאורגיה אירקלי קובקהידזה השיב: "יש הרבה תחומי פעילות שיש לנו בהם מן המשותף ויש לנו מוטיבציה גבוהה לחזק ביחד נושאים החשובים לכולנו. משלחת של 11 חברי פרלמנט באה לבטא את האהבה של העם הגיאורגי לישראל. יש בין העמים יחסים היסטוריים, וודאי שאנו מציינים בימים אלה 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות, וזו הזדמנות מצוינת לחזק  את הקשרים בין המדינות".