שידורים חיים
טבע ישראלי באו"ם צילום: דורון ניסים
חדשות לע"מ

טבע ישראלי באו"ם

09 פברואר 2017

רשות הטבע והגנים בשיתוף עם שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, תציג תערוכה של צילומי טבע ישראליים במטה האו"ם בניו יורק. התערוכה, אשר תיפתח ב 15.2.17, תציג כ-30 צילומי טבע ונוף ישראלי שצולמו על ידי צלמים ישראליים, ביניהם עובדי רשות הטבע והגנים. פתיחת התערוכה תתקיים במעמד השגריר דנון ומנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין.

בתערוכה יוצגו צילומי טבע אומנותיים וייחודיים ביופיים של צלמים בתחום צילומי טבע ונוף. הצילומים נבחרו על ידי מפיקת ואוצרת התערוכה, מזי מגנאג'י מוסקוביץ מנהלת אגף הסברה ברשות הטבע והגנים, ביחד עם אנשי חטיבת המדע ברשות ובליווי מקצועי של דנה וולפייר, אוצרת ומנהלת תערוכת הצילומים השנתית "עדות מקומית".

התמונות שתוצגנה בתערוכה נבחרו מתוך אלפי צילומים ובהתאם לקריטריונים מקצועיים שנקבעו מראש, ביניהם אומנות וטכניקת הצילום והקשר לפעילות רשות הטבע והגנים. הצילומים שנבחרו משקפים ומייצגים את תחומי עיסוקה של הרשות בצורה ישירה ועקיפה – בעלי חיים בסכנת הכחדה, זכות הטבע למים, השבות בעלי חיים, שמירת נוף, מגוון ביולוגי, זיהום אור, שמירת הים התיכון ועוד.

הצילומים מעניקים טעימה ממגוון נדיר ומעורר השראה של נופים טבעיים ומרחבי פרא בישראל – חורשים ירוקים, חופי ים מפורצים, חיות הבר, מרחבי מדבר ועוד. בזכות המאפיינים הגיאוגרפיים והאקלימיים הייחודיים של המדינה, נחשבת ישראל למרחב בעל חשיבות רבה בכל הקשור לשמירה על המגוון הביולוגי – בעלי חיים וצמחים כאחד. בישראל אף מצויים מינים  רבים הנמצאים בסכנת הכחדה, הייחודיים רק לה ובתי גידול מופלאים. לצד הטבע המרהיב,

השגריר דני דנון: "אנחנו גאים להציג באו"ם את יופיה של ארצנו. ישראל לוקחת חלק משמעותי במאמצים העולמיים להגנת הסביבה ושימור הטבע וזו הזדמנות להציג את פניה היפות של ישראל לעולם".

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, "רשות הטבע והגנים מפתחת קשרים בינ"ל עם מספר מדינות ומשקיעה בחיזוק היחסים עם קהילות יהודיות בעולם. החיבור למרחב הבינ"ל מחזק את מעמדה של ישראל בעולם וכך היינו הראשונים לארח ב-2015 את הכנס הבינלאומי הראשון של האו"ם בישראל מאז ומעולם – הכנס המדעי של אמנת, CITES המסדירה את הסחר של בעלי חיים בסכנת הכחדה, בו השתתפו כ-200 מדענים מ-52 מדינות.   ארוח זה סייע לישראל להיבחר  כאחת מ-4 המדינות המייצגות את אירופה בוועדת הדירקטוריון של אמנת CITES   ובתוך כך תכהן ב-6 השנים הבאות כחברה קבועה בוועדה.

כעת, כחלק משותפותנו במאמץ העולמי לקידום השמירה על הטבע בכללותו, אנו גאים להציג בבניין האו"ם טעימה קטנה מהעולם העשיר של הטבע הישראלי בו התברכנו. זכינו למשאבי טבע נדירים ועלינו להמשיך ולהגן עליהם לדורות הבאים."

לפתיחת התערוכה במעמד השגריר דנון ומנכ"ל רשות הטבע והגנים, שאול גולדשטיין, צפויים להגיע דיפלומטים ממדינות שונות, אורחים מקרב הקהילה היהודית ועמיתים מארגונים אמריקנים. 

צילומי התערוכה יוצגו באו"ם החל מה-15.2.17 ועד 2.3.17 והיא פתוחה לקהל הרחב (בתאום עם האו"ם).