שידורים חיים
חשיפה ראשונה: כך ייראה מוזיאון חיל האויר החדש צילום: באדיבות משרד הביטחון
חדשות לע"מ

חשיפה ראשונה: כך ייראה מוזיאון חיל האויר החדש

14 מאי 2017

חשיפה ראשונה: כך ייראה מוזיאון חיל האויר החדש

מוזיאון חיל האוויר הישראלי נמצא בבסיס חצרים הנמצא מערבית לבאר שבע וייעודולהוות מרכז לאומי שתפקידו לשמר את מורשת חיל-האוויר, לחקור אותה, להציג ולהנחיל אותה, לציבור ישראל ככלל ולדורות הבאים של לוחמי וחיילי חיל-האוויר בפרט, על מנת לקרב אותם לחיל ולמורשתו תוך יצירת זיקה ויחסי גומלין ביניהם.

תמונות ראשונות שפורסמו היום מציגות כיצד ייראה מוזיאון חיל האויר החדש בחצרים. משרד הביטחון בהובלת חיל האוויר ובשיתוף עמותת האדריכלים ערכו תחרות , אשר חולקה לשלב ראשון אנונימי, לטובת מתן הזדמנות לביטוי של רוח צעירה וחדשנית, ושלב שני בו הוצגו 10 הצעות בפני חבר השופטים, לטובת בחינה מעמיקה של ההצעות וכן בדיקת היתכנות להקמת המוזיאון לאחר תכנונו. לאחר החלטה סופית של מפקד חיל האוויר, הכריזו אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון וחיל האוויר על הזוכה בתחרות האדריכלים לתכנון "מוזיאון חיל האוויר": משרד 'שוורץ בסנוסוף אדריכלים'.

 לתחרות ניגשו 66 משרדים, בהם טובי המשרדים בארץ וכן מספר משרדים מחו"ל, שהציעו מגוון קונספטים יצירתיים ומרגשים. כל אחת מההצעות נבחנה על-ידי צוות של 9 שופטים, אזרחים ואנשי צבא, ביניהם תא"ל במיל' יעקב טרנר, אבי המוזיאון אשר הניח את אבן הפינה להקמתו בשנת 1985 וליווה את צמיחתו מיום הקמתו.  עם הקמתו המחודשת של המוזיאון, אשר עומד במתכונתו הקיימת במשך יותר משלושה עשורים, יהפוך למוזיאון מקורה וממוזג בשטח של יותר מ-17,000 מ"ר בנוי, שיחולק למספר מבנים, שבהם יוצגו יותר מ-80 כלי טייס בחלוקה לתקופות לאורך ההיסטוריה וכן מספר רב של מוקדים חווייתיים, שיאפשרו למבקר לחוות את עולם התעופה דרך תא הטייס, לגעת בחלקי כלי הטייס, דרך ידי הטכנאי ולראות את שדה הקרב דרך עיני לוחם ביחידות המיוחדות, לוחמים ולוחמות במערך ההגנה האווירית ומפעילי כלי הטייס הבלתי מאוישים של החיל.

undefined

undefined

undefined

undefined

צילומים: באדיבות משרד הביטחון