שידורים חיים
חילוץ אזורי
חדשות לע"מ

חילוץ אזורי

10 אפריל 2016

המשרד לשיתוף פעולה אזורי אירגן לראשונה קורס חילוץ קל ומוכנות לאסונות משותף למתנדבי זק"א מישראל ולארגון 'גרין לנד' הפלסטיני

המשרד לשיתוף פעולה אזורי, הכשיר השבוע עשרות מתנדבים פלסטינים וישראלים במוכנות לאסונות בתחומי איתור נפגעים, חילוץ, הצלה, מודיעין אוכלוסייה וניהול אסון בסביבה הקהילתית. קורס ההכשרה נעשה בשיתוף ארגון זק"א וארגון 'גרין לנד' הפלסטיני.

במשך שלושה ימים הוכשרו המתנדבים ביכולות מקצועיות טכניות ומבצעיות על מנת שיוכלו להיות מחלצים ראשנים בזירת אסון כגון רעידת אדמה או כל אסון טבע אחר. המתנדבים התאמנו בתחנות שונות בליווי מדריכי חילוץ מקצועיים והשתתפו בקבוצות עבודה שונות על מנת לנתח תרחישים מורכבים שיכולים להיות בסביבת מגוריהם.

undefined

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא עם משתתפי הקורס

ח"כ איוב קרא, סגן השר לשיתוף פעולה אזורי בירך את המשתתפים הישראלים והפלסטינים בקורס ואמר "המשרד לשיתוף פעולה אזורי גאה לתת חסות לפרויקט חשוב זה שבא להציל חיים בישראל וברשות הפלסטינית. אם יתרחש אסון טבע, הוא לא יבדיל בין ישראלים ופלסטינים, בין יהודים וערבים. עלינו להיות מוכנים לעמוד כתף אל כתף במקרה חירום ולהציל חיים של אנשים, ללא הבדל דת או מוצא. אני מצפה לקיומן של הכשרות רבות נוספות, שכן כולנו אחים ועל כולנו להיות ערבים זה לזה".