שידורים חיים
הרפורמה בביטוחי הרכב יוצאת לדרך חניון גני התערוכה, 1934. מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
חדשות לע"מ

הרפורמה בביטוחי הרכב יוצאת לדרך

27 ינואר 2016

ממרץ יכנסו לתוקף הנחות של עד 40% במחירי ביטוח החובה לרכב פרטי. במקביל מהיום ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי גם ביוון

הוזלת מחירי ביטוח החובה לכלי רכב פרטיים עליה הכריזו שר האוצר, משה כחלון והממונה על שוק ההון, דורית סלינגר תיכנס לתוקף בתחילת חודש מרץ. כך הודיע היום משרד האוצר.

כצעד ראשון ליישום הרפורמה, עליה הכריזו שר האוצר, משה כחלון והממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, ניתן יהיה לרכוש פוליסות ביטוח פול בתעריפים המוזלים תוך ימים ספורים, החל מהראשון לפברואר. זאת דרך מוקד הטלפוני של הפול, ובכל אחד מסניפיו הפזורים ברחבי הארץ.

בנוסף, עדכן אגף שוק ההון את תעריפי הביטוח של הפול ושל כל חברות הביטוח, במחשבון שבאתר משרד האוצר. על מנת לקבל במחשבון את התעריף החדש, יש להזין את מועד תחילת הביטוח לתאריך הראשון במרץ 2016.

במסגרת ההליך הדרגתי, במהלך השנה הקרובה צפויה הוזלה נוספת בתעריפי ביטוח רכב חובה לכלי רכב פרטיים.

"הגיע הזמן שנשים שהן נהגות זהירות יותר ומעורבות פחות בתאונות ישלמו פחות. אותו דבר לגבי נהגים צעירים" אמר היום שר האוצר משה כחלון, והוסיף כי מדינת ישראל מחייבת את אזרחיה לרכוש ביטוח רכב חובה ולכן יש לוודא שהציבור יקבל מחירים ושירות טובים יותר: "שוק ביטוח החובה מגלגל 5 מיליארד שקלים בשנה, כאשר הרווח של החברות הוא 20% - זה לא אמיתי"

מאות אלפי ישראלים לא יצטרכו רישיון בנ"ל

במקביל סיכמו ישראל ויוון כי מהיום ניתן יהיה לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי גם ביוון, מבלי להזדקק לרישיון נהיגה בינלאומי.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ושר התשתיות והתחבורה היווני יחתמו הערב על הכרה הדדית ברישיון הנהיגה של שתי המדינות, לתקופה של חצי שנה.

משרד התחבורה פעל במשך תקופה ארוכה בקרב השלטונות היווניים, במטרה לקדם הכרה ברישיון הישראלי. במסגרת זאת נערכו פגישות רבות בין גורמי המקצוע של שתי המדינות, שהובילו לחתימה על ההסכם.

בכך מצטרפת יוון ל-22 מדינות בעולם, שהודיעו עד כה כי הן מכירות רשמית ברישיון הנהיגה הישראלי. בניהן: אנגליה, שוויץ, בלגיה, הולנד, צרפת וגרמניה. בשאר מדינות העולם חייבים תיירים ישראלים המבקשים לנהוג ברכב פרטי, להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי, בצמוד לרישיון הנהיגה הישראלי.

יוון כיום היא אחד היעדים המועדפים על תיירים מישראל. בשנת 2015 ביקרו ביוון יותר מ-350 אלף תיירים ישראלים, לעומת 250 אלף בשנת 2014, גידול של כ-30%. התחזית היא כי בשנת 2016 מספר התיירים הישראלים הטסים ליוון ימשיך ויגדל.

כץ ציין היום כי משרד התחבורה, בשיתוף עם משרד החוץ, ממשיך לנהל מגעים עם מדינות נוספות בעולם, במטרה להגיע להכרה הדדית של רישיונות הנהיגה, "עיקר המאמץ מתמקד במדינות המהוות יעד מועדף לתיירים ישראלים".