שידורים חיים
העיר שחוברה לה יחדיו רק ב-12 דקות צילום: משרד התחבורה
חדשות לע"מ

העיר שחוברה לה יחדיו רק ב-12 דקות

20 אפריל 2016

בשורה טובה לתושבי ירושלים-רבתי. לאחר שלוש שנים של עבודות נרחבות: היום (יום רביעי) נפתח לתנועה קטע נוסף של כביש בגין דרום, שיאפשר לחצות את ירושלים מצפון העיר לדרומה, בשני הכיוונים, ללא כל רמזורים.

 שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, חנכו היום קטע נוסף של כביש בגין דרום, ממחלף דב יוסף ועד מחלף רוזמרין בשכונת גילה שבירושלים. עם פתיחתו של קטע הכביש החדש תתאפשר תנועה רצופה ללא רמזורים, מכביש 443 בצפון ועד לשכונת גילה בדרום.

קטע הכביש החדש כולל שישה נתיבים (שלושה נתיבים לכל כיוון) ומנהרה (מנהרת בית צפאפא) באורך של כ-180 מטרים. מעל המנהרה יוקם פארק רחב שישתרע על פני שטח של שישה דונמים עם אמפיתיאטרון גנים ומדשאות לרווחת התושבים. עלות ההשקעה בקטע החדש של כביש בגין דרום נאמדת ב-400 מיליון שקלים.

בטקס חנוכת הכביש אמר השר כץ: "מדובר במגה פרויקט המחזק את ירושלים וירושלים רבתי, שמומן ברובו הגדול על ידי משרד התחבורה ובסיומו ישנה את המציאות התחבורתית בירושלים ויקצר את זמן הנסיעה מבגין צפון ועד כביש המנהרות ל-12 דקות בלבד. אנו משקיעים רבות בירושלים; רכבת מהירה בירושלים, שדרוג כביש 1 וכניסה נוספת לירושלים (כביש 16) מאזור מוצא שיחד יהוו את הכניסה החדשה לעיר".

שר התחבורה הוסיף כי פתיחת הציר החדש תקל באופן משמעותי על עומסי התנועה ותגדיל את הנגישות לשכונות הדרומיות של ירושלים, לקריית הספורט הבינלאומית של ירושלים הכוללת את היכל ארנה, אצטדיון טדי, מרכז הטניס וקניון ירושלים, וכן לבאים מכביש 60 ובחזרה.

הפרויקט מבוצע בשיתוף משרד התחבורה, עיריית ירושלים וחברת מוריה. לדברי מנכ"ל חברת מוריה דורון נויוירט מדובר בפרויקט התחבורתי הגדול ביותר שמבוצע כיום בירושלים על ידי החברה. העלות הכוללת של כביש בגין דרום נאמדת במיליארד ורבע שקלים.