שידורים חיים
הכנסת יוצאת מהמשכן אל הפריפריה צילום: קובי גדעון, לע"מ
חדשות לע"מ

הכנסת יוצאת מהמשכן אל הפריפריה

07 דצמבר 2016

יו"ר הכנסת, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב הגליל, חברי כנסת וצוותי מרכז המבקרים בכנסת יוצאים ל'יום שיא' ב 8.12.16 בצפון לפעילות "חווית דמוקרטיה" שתנגיש את פעילות הכנסת לילדי הגליל העליון.

כ-160,000 איש מבקרים בכנסת בשנה, ומאז הוקם מרכז המבקרים, לפני כחמש שנים, גדל מספר המבקרים פי שלושה. מגוון המסלולים הייעודיים לקהלי יעד רבים ומגוונים, לבני גיל שונים, במספר שפות וכן סיורים המיועדים לבעלי מוגבלויות, מביא למשכן קהל מגוון שמתוודע לעבודת הכנסת ולומד רבות על פעילותה ועל הממשק שבין הכנסת לאזרח. עם כל זאת, מצרים במרכז המבקרים בכנסת על כך שעדיין יש ציבור גדול הנמנע מלהגיע לכנסת.  לתלמידים ולילדי גן מאזורים מרוחקים יותר לא מתאפשר לצאת ליום טיול בירושלים, כמו כן, אזורים המוגדרים כאזורים עם מצב סוציו-אקונומי נמוך מתקשים להגיע לפעילות, בשל הקושי בתשלום עלויות הנסיעה.

הכנסת, בשיתוף עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב הגליל, יזמו פעולה יזומה על מנת להביא את המשכן גם לפריפריה. במסגרת פרויקט "מתחברים לכנסת" - פעילות חווייתית, במסגרתה יצאו צוותי הכנסת אל בתי ספר, מתנ"סים וגני ילדים, הוחלט על "יום שיא" -פעילות מרוכזת בגליל העליון, במהלכו ישתתפו יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה מכלוף דרעי, חברי הכנסת , מנכל"ים וכן צוותים מקצועיים של מרכז המבקרים שיעבירו את הפעילות החווייתית. 

"יציאת הכנסת אל מחוץ למשכן למפגש עם ילדי הצפון היא חלק מתפיסת השקיפות והנגישות שחשוב לנו להעביר במגוון דרכים", אומר יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, "בכך נוסיף עוד נדבך מיוחד למיתוג הכנסת כ"בית העם" המקיים עם אזרחיו שיח משמעותי ומעורב".

השר לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה, אריה מכלוף דרעי, הוסיף: "מטרת היום הזה היא להנגיש את הכנסת לגליל ולהראות לילדים את הדמוקרטיה הישראלית במיטבה. אני מייחל שנפגוש את הילדים האלה בעתיד כחכי"ם וכשרים".

מדריכי הכנסת יצאו ב"ניידת כנסת" – רכב ממותג הנושא ערכות פעילות מעוצבות ומגוונות, להדרכה חווייתית מלמדת. תכני הפעילות מותאמים לפעילות הניתנת לכל אחת משכבות הגיל בביקור בכנסת.

הפעילות תתבצע בגוש חלב; גליל עליון; חצור הגלילית; טובא זנגריה; מבואות חרמון; מטולה; מרום גליל; צפת; קצרין וקריית שמונה.

 

undefined