שידורים חיים
הטובים לניו מדיה תמונת סיום קורס הניו מדיה לסגל הבכיר בשירות המדינה
חדשות לע"מ

הטובים לניו מדיה

04 אפריל 2016 אריאל איתן

קורס הניו מדיה של לשכת העיתונות הממשלתית ונציבות שירות המדינה הגיע היום לקו הסיום. במשך שישה מפגשים למד הסגל הבכיר בשירות המדינה כיצד לנווט בעולם הניו מדיה והרשתות החברתיות

כ-30 עובדי מדינה בכירים לקחו חלק בתוכנית, שמטרתה הייתה להקנות לבכירים ידע וכלים בעולם הניו-מדיה, ויכולת לקדם את מדיניות משרדם באמצעות כך.

במסגרת התכנית, שהיא פרי שיתוף פעולה בין לשכת העיתונות הממשלתית לנציבות שירות המדינה, למדו המשתתפים על הרשתות החברתיות השונות, ההבדלים והיתרונות שבהן, ואף השתתפו בסדנאות תקשורת יישומיות.

בפני המשתתפים בתכנית הופיעו בכירי העיתונאים בישראל וכן מומחים לתחום הניו מדיה.

במפגש השישי והמסכם של הקורס שמעו משתתפי הקורס הרצאה בנושא "תמונה שווה אלף לייקים - העברת מסרים באמצעות תמונות", מפי מר פיני יצחקי, מנהל תחום בכיר הסברה אזרחית, במטה ההסברה הלאומי.

בהמשך היום קיבלו הנוכחים סקירה על "המערב הפרוע" של עולם הסייבר ועל הסכנות הטמונות ב"רשת השחורה" מפי מר גיא דגן, מומחה אבטחת מידע וסייבר. כמו כן, למדו משתתפי הקורס כיצד לנהל משברים ציבוריים במדיה החברתית, בהרצאה מרתקת אותה העבירה מומחית בניהול משברים בניו מדיה, גב' לינדה ששון.

את היום חתם מר יאיר פראנק, מנהל רשות התקשוב הממשלתית, אשר הציג בפני משתתפי הקורס את התמורות בעבודת המגזר הציבורי בעידן הניו מדיה.

קורס זה, אשר כאמור הגיע היום לישורת האחרונה, סייע למשתתפי הקורס לא רק לפתח את יכולותיהם המקצועיות האישיות אלא גם ביכולת לתרגם את הכלים שרכשו בקורס, לתמיכה ציבורית המקדמת את מדיניות משרדם ברגע האמת.