שידורים חיים
הושק בול "יובל למשכן הכנסת" צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
חדשות לע"מ

הושק בול "יובל למשכן הכנסת"

07 יוני 2016

חברת דואר ישראל השיקה היום בול חגיגי  לציון "יובל למשכן הכנסת". הבול הושק בלשכת יו"ר הכנסת במעמד יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר יו"ר חברת דואר ישראל חזי צאיג, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין נציגי הכנסת והדואר ויוצרת הבול- המעצבת רינת גלבוע.

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "הוצאת בול זה לא רק יצירת אמצעי לתשלום אלא גם דרך ציון ארועים חשובים ואתרים משפיעים של כל מדינה. אנחנו מציינים השנה יובל למשכן הכנסת, הבניין שעומד נישא על גבעם רם. משכן הכנסת, שכבר מזמן תפס את מקומו בהוויה הישראלית, יהיה מעתה חלק מהגלריה של בולי מדינת ישראל. תודה שהנפקתם את הבול הזה ואני מקווה שנעשה הכל כדי שהכנסת תקבל את המעמד הראוי לה במדינה".

יו"ר דואר ישראל חזי צאיג: "על אף האתגרים, הצליחה הכנסת לשמר את מעמדה כהיכל הדמוקרטיה הישראלית, ולבטא במרוצת השנים ערכים של חירות, חופש ביטוי ושוויון. משכן הכנסת היה עד לרגעי ההיסטוריה המפוארים ביותר של המדינה, כמו גם לרגעים הלאומיים הרגישים ביותר. משכן הקבע של הכנסת, שהפך מזמן לסמל, צופה מצד אחד אל העבר ההיסטורי המרגש של בירת ישראל ומצד שני אל ההווה המשגשג שלה. כמו הכנסת, כך גם חברת דואר ישראל - המלווה את המדינה מיום הקמתה – יודעת להתאים עצמה לעתות המשתנות. רק לפני שנה, רצנו במסדרונות הכנסת מוועדה לוועדה על מנת להסביר ולשכנע את נציגי הציבור כמה חשובה הרפורמה בדואר. אנו נמשיך למקד את מירב המאמצים שלנו בשיפור השירות לטובת יציבות החברה ושיפור ביצועיה העסקיים, השקת הבול היא צעד להוקרת תודה לנבחרי הציבור שהאמינו בנו".

 

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "משכן הדמוקרטיה הלאומי הוקם במדינה צעירה, חסרת ניסיון, שהתמודדה עם בעיות עצומות במגוון תחומי החיים ובהם ביטחון, כלכלה, קליטה, תשתיות והרשימה עוד ארוכה. על אף האתגרים, הכנסת הקפידה בכל החלטה ובכל דיון לדבוק בעקרונות הדמוקרטיה ובערכים המובילים של המדינה ובהם הזכות לחירות, חופש דיבור, חופש התאגדות, זכות קניין וחופש התנועה. במהלך השנה האחרונה פעלנו ימים כלילות ליישום רפורמה מקיפה בהתנהלות החברה. אנו חותמים את השנה הראשונה לרפורמה עם שיפור בכל קריטריון, הן טכנולוגי, הן בשירותים הניתנים והן ברווחים. השקת הבול מביעה את הערכתנו הרבה לתמיכה הציבורית שקיבלה הנהלת הדואר מחברי הכנסת לטובת יישום הרפורמה".

 undefined

הבול, שעיצבה רינת גלבוע, עוצב בהשראת מבנה משכן הכנסת והוא מעוטר בצבעי הלאום (כחול ולבן) על רקע אבן ירושלמית, סימן ההיכר הארכיטקטוני המאפיין את בתי  בירת ישראל והמשכן. ליוצרת הבול היה חשוב להביא לידי ביטוי את ערכי הדמוקרטיה המאפיינים את משכן הכנסת, ועל כן, אולם מליאת הכנסת בו מתקיימים דיונים נוקבים, שולב במסגרת הבול לצד סמל מדינת ישראל. גלבוע, ששימשה בעבר מדריכה במרכז המבקרים של הכנסת, סיפרה ליו"ר כי העבודה בכנסת נתנה לה השראה לעיצוב הבול.

 

השקת בול "יובל למשכן הכנסת" (שערכו יעמוד על 2.30 ₪) הוא חלק מאירועי היובל למשכן שנערכים בשנה האחרונה במהלכם התקיימו אירועים לקהל הרחב ונחשפו פרויקטים חדשים של הכנסת.