שידורים חיים
דצמבר ירוק - חודש הקיימות בתל אביב: סיבה לסביבה קרדיט: המרכז לחינוך סביבתי בפארק המיחזור חירייה.
חדשות לע"מ

דצמבר ירוק - חודש הקיימות בתל אביב: סיבה לסביבה

06 דצמבר 2016

נס פח הזבל: אירוע סביבתי בנושא פסולת, צריכה ומיחזור

בתאריך 20.12.16 במסגרת אירועי חודש הקיימות בתל אביב-יפו: "סיבה לסביבה", תקיים עיריית תל אביב-יפו בשיתוף המרכז לחינוך סביבתי בפארק המיחזור חירייה אירוע סביבתי ייחודי לכל המשפחה בנושא פסולת, צריכה ומיחזור. הארוע יתקיים בכיכר רבין, שדרות מלכי ישראל 8, תל אביב-יפו.

בשנים האחרונות משנה חירייה את פניה ומשתמשת בשמה שהפך למטבע לשון, ובפסולת המגיעה לפארק המיחזור ,ליצירת שינוי תודעתי וסביבתי ביחס לזבל. במקום שתבואו אל ההר, ההר בא אליכם: האפשרות להביא את חירייה לעיר, לכל אזרח ולא רק לעולים לרגל אליה, מעצימה את המפגש בין השקית האישית שנזרקת לתחנה האחרונה שנסתרת מעיני רבים בחירייה ואתרי הטמנת הזבל. בואו להסתכל לזבל בעיניים, בואו ללמוד מה קורה עם הזבל שלכם רגע אחרי שאתם נפרדים ממנו, בואו ללמוד על עצמכם, על החברה ועל התרבות בה אתם חיים דרך הפסולת, בואו לפגוש את החצר האחורית של גוש דן- ולגלות שינוי מהו.

לדברי עו"ד דורון ספיר, יו"ר פארק המיחזור חירייה מ"מ וסגן ראש עיריית תל אביב-יפו: "הפסולת היא מראה של החברה והתרבות בה אנו חיים. הבאת חירייה לעיר, תאפשר לקהל הרחב לחוות פעילות חינוכית בנושא פסולת, צריכה ומיחזור. ובתקווה לשינוי דפוסי המחשבה. אני קורא לכל לבוא ולהסתכל על שקית הזבל האישית שלכם בעיניים וללמוד את המשך דרכה, הנסתרת מעיני רבים, בפארק המיחזור חירייה. באירוע תוצע למבקרים קשת של פעילויות, המהוות חלופה סביבתית-חברתית לתרבות הצריכה, יוצגו טכניקות לשימוש חוזר בחומרים קיימים ומקיימים למען צמצום כמויות הפסולת וכן תוצע דרך לשינוי דפוסי החשיבה וקידום היצירתיות."

בתכנית האירוע שלל סדנאות יצירה (DIY) מחומרים בשימוש חוזר 100% תוצרת חירייה. הצגה "פרידה והפחים המדברים" - מבית "תיאטרוקנרול" - מחזמר קומי לכל המשפחה העוסק בנושא אקולוגי חשוב.

אשפתולוגים – מדריכי חירייה יענו על כל מה שרציתם לדעת על פסולת ומיחזור ולא העזתם לשאול.

מגשימים משאלה על משאית האשפה - ילדים סקרנים יוכלו לעלות על משאית אשפה מעוצבת, לחזות מקרוב בתהליך המעניין של האיסוף והפינוי הפסולת.

סלון הקיימות - שיחה אישית בנושאי סביבה וקיימות.

קומפוסטר- מבט מבפנים: הסבר והדגמה על קומפוסט המיוצר מפסולת אורגנית וחלוקת שתילים וקומפוסט למשתתפים.

האירוע יתקיים בשעות: 15:00-18:00.