שידורים חיים
דיפלומטים צללו לנבכי ההיסטוריה במחסני רשות העתיקות צילום: ד"ר אילה לסטר
חדשות לע"מ

דיפלומטים צללו לנבכי ההיסטוריה במחסני רשות העתיקות

28 אוגוסט 2016 מאת: אורנה אדלברג כשר

דיפלומטים המוצבים בארץ השתתפו בסוף השבוע האחרון בסיור מיוחד, שארגנה לשכת העיתונות הממשלתית יחד עם רשות העתיקות, במחסני הרשות.

בין הנוכחים בסיור היו שגרירי צ'ילה סרילנקה ונציגים מצ'כיה, תיאלנד, יפן, פיליפינים, אוסטריה, בריטניה, פורטוגל, הונדורס, ליטא ונאפל. ההשתתפות בסיור מצביעה על כך שיש עניין בעולם בנושאים הנוגעים להיסטוריה ולארכיאולוגיה בארץ ישראל.

במחסנים נמצאים קרוב למיליון פריטים אשר מעידים על התרבות החומרית של ארץ ישראל מהתקופות הפרהיסטוריות הקדומות ועד לסוף התקופה העותומאנית, שהם כמיליון שנה.

undefined

הדיפלומטים הלכו לאורך עשרות מטרים של מדפים המאכלסים כלי עבודה, ארכיטקטורה, גלוסקמאות מן התקופות הכלוקוליתית והרומית ועוד. משם עברה הקבוצה לחצר הפריטים הארכיטקטוניים וסיימה את הביקור בחדרי הממצא המיוחד, הכולל פריטי זכוכית, צלמיות, חרוזים תכשיטים ודורשים תנאי אקלים מיוחדים.

הדיפלומטים התעניינו בממצאים ושמעו הסברים מפי ד"ר אילה לסטר, אוצרת בכירה של התקופה האיסלאמית. ד"ר לסטר התייחסה לפעילות אוצרי המחלקה, אשר עוסקים גם בהדרכת סטודנטים וחוקרים מהארץ ומהעולם, וענתה לשאלות על תפקידי רשות העתיקות, האחראית על שמירת העתיקות במדינה והטיפול בהן.