שידורים חיים
דילמת הדובר באירועי משבר – האם יש פתרון ? צילום: נטליה אהרוני, לע"מ
חדשות לע"מ

דילמת הדובר באירועי משבר – האם יש פתרון ?

27 אפריל 2017 מאת: אורנה אדלברג כשר

יום עיון מיוחד לדוברי המגזר השלישי, הממשלה ועיתונאים תחת הכותרת "דילמת הדובר באירועי משבר" נערך היום בלשכת העיתונות הממשלתית.

את היום פתח ניצן חן, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, שאמר כי יש מכנה משותף לדוברים מהמגזרים השונים, "חומרי הגלם והנושאים המקצועיים הם אותם נושאים" הוסיף. ליאת רוזנר מרכזת פורום דוברי המגזר השלישי ודוברת הקרן לירושלים חיזקה את דבריו, אף כי ישנו מתח מובנה בין אינטרסים של ארגונים שונים הרי ערך הפורום הוא בשיתוף על בסיס של דילמות משותפות ופתרונות משותפים.

undefined

אורלי וילנאי שהרצתה ביום העיון נתנה טיפים לדוברים כיצד לעבוד מול עיתונאים בימים אלה, כאשר הבסיס לעבודה נכונה היא האמת מצד הדוברים כמו גם מצד העיתונאים, הקשר האישי והחשיבה מחוץ לקופסא.

undefined

את היום חתם פאנל בנושא "טובים השניים מן האחד – ניהול משברים והתנהלות דוברותית אפקטיבית", בהשתתפות אתי אשד לשעבר דוברת משרד המשפטים ויועצת אסטרטגית, איתן הרשקו יו"ר איגוד יועצי התקשורת ויחסי הציבור, רקפת וינטרוב מעמותת "פעמונים", מוטי אלמליח ראש דוברות איחוד הצלה וזאב ינאי יועץ תקשורת ומנהל משברים. הדוברים הסכימו כי התשובה אינה חד משמעית. אפשרי וכדאי שיתוף פעולה בין ארגונים שונים, אך יש להניח את האגו בצד ולחלק קרדיטים תוך הובלה של אדם אחד.

undefined