שידורים חיים
דויד רובינגר איננו דוד רובינגר ז"ל. צילום מארק ניימן, לע"מ
חדשות לע"מ

דויד רובינגר איננו

02 מרץ 2017

הצלם המיתולוגי דויד רובינגר הלך היום לעולמו בגיל 92. רובינגר חתן פרס ישראל לתקשורת לשנת 1997, השאיר אחריו אלפי צילומים שהפכו לנכסי צאן ברזל בהיסטוריה של כולנו.

עם הישמע הידיעה על פטירתו של רובינגר, ספד לו מנהל לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן, ואמר: "דוד רובינגר הותיר את חותמו על אלבום התמונות של מדינת ישראל באלפי תצלומים אייקוניים שעיצבו את הנרטיב הישראלי. לאורך השנים היו ללע"מ ולרובינגר שיתופי פעולה רבים, וניתן למצוא כמה מתצלומיו המפורסמים באוסף התצלומים הלאומי של לע"מ. רובינגר שהיה אחד מגדולי המתעדים של מדינת ישראל, נחשב לבן ממשפחת לע"מ, וביום עצוב זה כולנו מרכינים את ראשנו על לכתו של צלם מדור הנפילים".  

גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ספד הבוקר לרובינגר: 

"דוד רובינגר, ידיד יקר לנחמה ולי, נפרד מאיתנו הבוקר. יש הכותבים את דפי ההיסטוריה ויש היוצרים אותה בעדשת מצלמתם. דוד, הנציח בצילומיו את ההיסטוריה כפי שזו תהיה חקוקה בנו תמיד. את יצירתו נמשיך לחוש מעיני הצנחנים הנושאים עיניהם אל הכותל, מתווי הפנים מלאי ההבעה של מנהיגי ישראל אותם לכד בשעות הקשות והמרוממות ביותר של חיינו.

כשנכנסתי אל לשכת הנשיא, תליתי על הקיר את תמונתו של בן גוריון. דוד הגיע לבקר עם עותק מיוחד וחתום וסייע לי למקם אותה לצד תמונת ז׳בוטינסקי שליוותה אותי לאורך השנים. אמשיך לשאת את דמותו המיוחדת איתי, כשהוא חמוש במצלמה הוותיקה והנאמנה".

 

הציבור הרחב מוזמן לחלוק כבוד אחרון לדוד רובינגר, בהלווייתו שתתקיים מחר, יום שישי, 3.2.17, בשעה 10:00, בבית ההספד הר המנוחות בגבעת שאול, ירושלים.

 

להלן מבחר מתצלומיו של דוד רובינגר ז"ל:

undefined

פגישת ראש הממשלה דוד בן גוריון עם הגב' אלינור רוזבלט, בביתו בתל אביב (1952)

 

undefined

דיון צבאי מטכ"לי בעיצומה של מלחמת יום הכיפורים

 

undefined

הרב גורן תוקע בשופר לראשונה לאחר שחרור הכותל המערבי

 

undefined

חיילים במלחמת ששת הימים נהנים ממקלחת מרעננת.

 

undefined

ביקור ראש הממשלה מנחם בגין בארה"ב. בצילום, סעודת שבת בהשתתפות נשיא ארה"ב ג'ימי קרטר, בבלייר האוס בוושינגטון. (1979)

 

undefined

צנחנים חיילי צה"ל נרגשים, ליד הכותל המערבי בירושלים, לאחר שיחרור העיר העתיקה במלחמת ששת הימים. מימין לשמאל, חיים כהן, יצחק יפעת וציון קרסנטי.

 

לחצו כאן לתצלומים נוספים של דוד רובינגר ז"ל מאוסף התצלומים הלאומי