שידורים חיים
ג'ון קרי מבקר בישראל עם הכלבה של משפחת נתניהו, קאיה. צילום: מתי שטרן
חדשות לע"מ

ג'ון קרי מבקר בישראל

24 נובמבר 2015

רה"מ ונשיא המדינה פגשו את מזכיר המדינה האמריקני, ששמע מהם על גל הטרור, ודן עם נתניהו גם על אי היציבות האזורי. "ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל" ציין קרי שגינה את הפיגועים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה של ארה"ב ג'ון קרי נפגשו הבוקר (ג') בירושלים ודנו בסוגיות ביטחוניות באזור תוך התמקדות בסוריה ודאעש, ובדרכים בהן ארה"ב וישראל יוכלו לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני ביניהן לאור אי היציבות באזור.

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי: "אנו מגנים בחריפות את מעשי האלימות

קרי נחת בישראל על רקע גל הטרור, והשניים דנו גם בצעדים שיש לנקוט כדי להפסיק את הפיגועים נגד אזרחי ישראל ולהחזיר את השקט והיציבות. קרי הביע תנחומיו לקורבנות הישראליים מפיגועי הטרור האחרונים.

נתניהו אמר לקרי בפתח הישיבה כי הוא "ידיד במאמצנו המשותפים להשיב את היציבות, הביטחון והשלום" והוסיף כי לא יכול להיות שלום כשיש מתקפת טרור – "לא כאן ולא בשום מקום אחר בעולם, אשר חווה את אותה מתקפה שמבוצעת על ידי איסלאמיסטים קיצוניים וכוחות הטרור. ישראל נלחמת בכוחות האלה בכל שעה".

נתניהו הוסיף כי ישראל נלחמת באופן ישיר נגד הטרוריסטים עצמם ואנו נלחמים גם במקורות ההסתה, וכי על הקהילה הבינלאומית בכללותה לתמוך במאמץ זה. "זה לא רק המאבק שלנו, זה המאבק של כולם. זה המאבק של הציוויליזציה נגד הברבריות" ציין ראש הממשלה.

בהמשך היום פגש גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין את קרי. ריבלין ציין את הפיגועים הרבים שפוקדים את ישראל, ואמר למזכיר האמריקני כי "העולם החופשי מתמודד מול איום האסלאם הקיצוני שהוא תוצר של שנאה, ולא של דת ואמונה - על כולנו, יחד, להילחם נגד הרוע האיום הזה".

ריבלין הוסיף כי "חובתנו למצוא דרך לבנות אמון בינינו ובין שכנינו הפלסטינים, אנו יכולים ומוכרחים להראות לעולם כי ביכולתנו לחיות יחד בשלום".

קרי ציין בדבריו כי "תסכול או אידיאולוגיה אינם מצדיקים הרג של חפים מפשע, אנו מגנים בחריפות את מעשי האלימות האלה", והוסיף כי לישראל הזכות והחובה המלאה להגן על עצמה, וכי ארה"ב תמשיך לעמוד לצד ישראל "ולתמוך בזכותה זו על מנת לחיות בשלום וביציבות, ללא אלימות"