שידורים חיים
בסימן ירוק: הכנסת אירחה את פורום המובילים הסביבתיים של משרד המשפטים צילום: דוברות הכנסת – יצחק הררי
חדשות לע"מ

הכנסת אירחה את פורום המובילים הסביבתיים של משרד המשפטים

07 אוגוסט 2016

היום אירחה הכנסת את כנס היסוד של פורום המובילים הסביבתיים במשרד המשפטים באודיטוריום ע"ש שילנסקי. מדובר בכ-100 עובדים של המשרד הפזורים בבניינים שונים ברחבי הארץ שאחראים על יישום תוכנית עבודה סביבתית במשרד המשפטים. הכנס נערך בכנסת כחלק מהרצון ללמוד ולאמץ את רעיונות הכנסת שמובילה את פרוייקט "כנסת ירוקה" בשנתיים האחרונות. באירוע נשאו דברים מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ ומנכ"ל משרד המשפטים אמי פלמור.

 

מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ: "הכנסת מובילה מזה כשנתיים את פרוייקט "כנסת ירוקה" – פרוייקט הדגל של הכנסת, פרי חזונו של יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין. חשיבות הפרוייקט בעיניי הוא שהוא חושף בפני הציבור עשייה חברתית-סביבתית וזהו רובד נוסף, פחות מוכר בינתיים, של מהות הכנסת. אנחנו נמצאים בעידן שבו היותה של הכנסת 'בית העם' איננה רק סיסמה או הצהרה אלא מהווה בית פתוח ותוסס, הלכה למעשה, שיש בו הרבה מעבר לפוליטיקה ולחקיקה. עיקרו של הפרוייקט הוא יצירת מודל לחיקוי של מוסד חשוב במדינת ישראל המבצע סדרת מהלכים שתכליתם להעביר אותנו לחיים מתוך תודעה של קיימות. הכנסת הפכה בזכות הפרוייקט למודל חיקוי עבור פרלמנטים רבים בעולם. לשמחתי לא רק העולם לומד מאיתנו אלא גם ארגונים ישראליים, ממשלתיים ואינם ממשלתיים, מגיעים אלינו מידי שבוע ללמוד על הפרוייקט. אני מאחל לכם הצלחה רבה בפרוייקט וממתין להזמנה לסיור ב'משרד המשפטים הירוק".

 

 

מנכ"ל משרד המשפטים אמי פלמור: "אנחנו מודים לכנסת על האירוח ואנחנו רואים בה מודל לחיקוי. משרד המשפטים רואה את עצמו כמשרד חברתי ולכן אנחנו מנסים להבין, מעבר לעבודה השוטפת, איפה האחריות התאגידית שלנו לדרך שבה אנחנו פועלים. המשרד מחזיק ב-70 אתרים ברחבי הארץ והאנשים הנוכחים כאן הם נציגי אותן יחידות שנבחרו להיות מובילים סביבתיים במשרד שלהם. אני מצפה מכם להיות גם משפיעים סביבתיים ולשנות את סדר היום בנושא זה".