שידורים חיים
ביקור מעולם אחר ראש נאס"א צ'ארלס בולדן צופה בטלסקופ של מצפה הכוכבים בגבעתיים (צילום: משרד המדע)
חדשות לע"מ

ביקור מעולם אחר

06 יוני 2016

ראש נאס"א צ'ארלס בולדן הגיע לביקור רשמי בישראל, ופתח את ביקורו היום במפגש עם שר המדע אופיר אקוניס. במפגש במצפה הכוכבים בגבעתיים השתתפו מנכ"ל משרד המדע פרץ וזאן, ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ומכובדים נוספים.

במהלך ביקורו בישראל, ייפגש בולדן עם יזמים וסטודנטים לחקר החלל. ביום ג' יקיים הרצאת אורח באוניברסיטת בר אילן ויקבל ממנה את התואר דוקטור לשם כבוד.

אחד הנושאים המרכזיים בסוכנות נאס"א כיום הוא חקר מאדים . לקראת הגעתו לארץ, פרסם ראש נאס"א צ'ארלס בולדן את ההודעה הבאה:

"אני יוצא למסע במהלכו אפגש עם שר המדע של ישראל. קיומם של מסעות מאוישים למאדים מצריכה שיתופי פעולה נרחבים של ממשלות, תעשיות, מכוני מחקר אקדמיים ומדענים, ואני מעוניין לבחון כיצד ישראל תוכל לקדם את מאמצי המחקר הקשורים במאדים. לנאס"א שיתוף פעולה פורה עם ממשלת ישראל וסוכנות החלל הישראלית ואנו מצפים להמשך שיתופי פעולה חדשניים."

שר המדע, אופיר אקוניס: "זהו עוד ביקור חשוב שיהדק את שיתוף הפעולה בין ישראל וארה"ב.
למחקר הישראלי בתחום החלל חשיבות עליונה ותרומה אדירה. ישראל מוקירה את זכרו של אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון ואני מאמין בתרומתו של אסטרונאוט ישראלי – או אסטרונאוטית ישראלית במשימות המאוישות הבאות לחלל."

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים : "כבוד גדול עבורנו לארח את מר צ'ארלס בולדן, ראש נאס"א ומשלחתו, ואת שר המדע מר אופיר אקוניס וצוות משרדו, במצפה הכוכבים של גבעתיים- המצפה הראשון שהוקם בארץ, ומרכז מוביל לחוקרי חלל וחובבי אסטרונומיה בכל גיל ומכל רחבי הארץ. זהו ביקור היסטורי ומשמעותי לעיר גבעתיים ולמצפה הכוכבים, אותו אנו מקווים לשדרג בקרוב בסיוע משרד המדע בציוד חדשני, ובכך להפוך את המצפה לאתר מדעי ותיירותי מוביל בישראל ."