שידורים חיים
את נמו מוצאים בירושלים צילום: pixabay
חדשות לע"מ

את נמו מוצאים בירושלים

20 יוני 2017

על "ממלכת הים צ'ימלונג" כבר שמעתם? ובכן כיום בעולם ישנם סוגי אקווריומים גדולים המהווים אטרקציות מעניינות לכל המשפחה, בין היתר , האקווריום  S.E.A בסינגפור , האקווריום הגדול ביותר באירופה, שמציג את עיקרי זני היצורים החיים במערכות החיים השונות בים, "ממלכת הים צ'ימלונג"- אקווריום ענק שהוקם בסין וכן האקווריום Oceanogràfic בוולנסיה בספרד ועוד. גם ירושלים מצטרפת לרשימה. האקווריום הענק בגן התנכ"י הושק בפרוייקט אותו מוביל משרד התיירות בשיתוף גופים אחרים. 

האקווריום המתפרש על כ-6,000 מ"ר כולל כ-30 מכלים ובהם בתי הגידול הימיים בישראל - הים התיכון, ים סוף וימת כנרת. לאור העובדה שמיליוני תיירים מבקרים באקווריומים ברחבי העולם, ההנחה היתה, כי האקווריום יאריך את שהות התיירים בירושלים.

שר התיירות, יריב לוין אמר כי: "חנוכת האקווריום הוא אירוע בעל חשיבות עצומה לירושלים, אבל גם לישראל כולה. אנחנו חווים תקופת שיא בתיירות לישראל ואם נמשיך כך נחצה השנה את קו 3 מיליון התיירים, וזאת הודות לשיטת השיווק החדשה שלנו - לשים את ישראל כמקום של נופש והנאה לצד המקומות ההיסטריים והקדושים. עדיין חסרים לנו מקומות של פנאי ונופש לכל המשפחה, והאקווריום הוא מענה ותשובה לבילוי שכזה. האקווריום משלים חווית תייר מיוחדת בירושלים, חוויה שאין כמוה בעולם, ואני מזמין את כולם לבוא לבקר וליהנות".

undefined

צילום: משרד התיירות