שידורים חיים
אזהרת סערה חופי ת"א ביום סוער. מתוך אוסף התצלומים הלאומי, לע"מ
חדשות לע"מ

אזהרת סערה

18 ינואר 2016

זיהום אוויר גבוה מאוד שורר בכל הארץ ובמשרד להגנת הסביבה קוראים לאוכלוסייה רגישה להימנע מפעילות מאומצת. משרד הכלכלה: "להימנע מעבודה בגובה ומהפעלת עגורנים"

נוכח מזג האוויר הסוער הצפוי היום ובימים הקרובים, מתריע המשרד להגנת הסביבה מתריע כי היום (ב') החל משעות הצהרים, שורר זיהום אוויר גבוה מאוד בכל רחבי הארץ, וממליץ לאוכלוסייה הרגישה, בניהם: חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בהיריון להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

מקורו של זיהום האוויר בשקע עמוק מעל מזרח הים התיכון אשר גורם לרוחות דרומיות מערביות חזקות, הגורמות להסעת אבק ממצרים וסיני לאזורינו.

במהלך שעות הלילה עם כניסת הגשמים יחול שיפור משמעותי באיכות האוויר בצפון הארץ. עם הדרמת הגשמים במהלך יום שלישי יחול שיפור הדרגתי גם במרכז הארץ.

על פי נתוני המשרד, נכון לשעות הצהריים המוקדמות עמד הזיהום במודיעין על פי תשעה מהממוצע, ברחובות ובבר שבע פי שמונה, בתל אביב, בית שמש ואשדוד פי שבעה ובחיפה פי שישה.

לצד כך קוראת ורדה אדוארדס, מפקחת עבודה ראשית וראש מנהל הבטיחות במשרד הכלכלה לקבלני בנייה "להימנע מעבודה בגובה ומהפעלת עגורנים".

לדבריה אם נדרש בכל זאת ביצוע עבודה בגובה - חייב המעסיק לקבוע הנחיות בטיחות מפורשות בכתב, לרבות שימוש באמצעים מתאימים למניעת נפילה, ולוודא כי העובדים ינהגו על פיהן.

עוד קוראת המפקחת הראשית לוודא עיגונם ויציבותם של כל הפיגומים באתרי הבניה, לא להפעיל עגורן צריח או להרכיב או לפרק עגורן צריח בתנאי רוח חזקה ולהימנע מעבודה על פיגומים ממוכנים בעת הסערה.

עוד קוראת אדוארדס לנקוט בכל האמצעים הדרושים כדי למנוע נפילת חפצים, ולהקפיד ולעגן היטב כל חפץ שהרוח עלולה להזיזו, לבצע עבודות פיצוצים במהלך הסערה ולא אין לבצע עבודות בגלישה על מבנים בעת הסערה.

"על הקבלנים לגלות זהירות יתרה, לפעול בהתאם לתנאי מזג האוויר, ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת להימנע מסיכון עובדים ועוברי אורח" סיכמה אדוארדס.